השר להגנת העורף מתן וילנאי: מרבית שוביו של שליט מתו בתאונות מצערות

בהרצאה מול תלמידי הגימנסיה בירושלים אמר עוד השר כי "אין מה לדאוג, חוטפיו של שליט לא יגיעו לבית זקנים"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

השר להגנת העורף מתן וילנאי אמר היום (רביעי) כי "ראש ממשלת חמאס עיסמאיל הנייה לא יודע איפה שליט וגם רמטכ"ל חמאס לא יודע", כך דווח בגל"צ. בשיעור אזרחות שהעביר לתלמידי הגימנסיה העברית בירושלים אמר כי "יש חבורה מאוד מצומצת שמחזיקה את גלעד שליט שיודעת (היכן הוא מוחזק), וחלק גדול מהם כבר לא איתנו".

בהתבטאות חריגה אמר וילנאי כי מרבית אנשי חמאס שיודעים היכן מוחזק גלעד שליט נהרגו ב"תאונות מצערות". וילנאי הוסיף כי "אין מה לדאוג, כל מי שהיה מעורב בחטיפה לא צריך לדאוג ליום שבו יגיע לבית זקנים, כי הוא לא יגיע לשם", כלשונו.

וילנאי ציין כי "הם מחזיקים אותו בצורה כזאת שקשה לדעת איפה הוא. מהשבוע הראשון לחטיפה אמרתי שאם אין יכולת צבאית להחזיר אותו, צריך לשלם מחיר כבר של מאות רוצחים גדולים כדי לשחרר אותו, אבל כשחמאס יתחיל שוב לרצוח, אני רוצה לראות את כל מי שתומך כרגע בעסקה שידבר. כשאני אומר 'מחיר כבד' אני לא כמובן מתכוון שנסכים לחלוקת ירושלים".

השר סיפר על המבצע שבמהלכו נשלח לעומק מצרים כמ"פ סיירת צנחנים. "כשאותי שלחו למצרים לבוש כחייל מצרי עם נשק מצרי, היה לי ברור שאם חלילה אפול בשבי יחזירו אותי הביתה, ומבחינתי גלעד באותו מצב. בכל מקרה, צריך להבין שחלק מההפגנות לשחרורו של שליט מדברנות את החמאס להשאיר את גלעד בשבי", אמר וילנאי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ