ברק רביד - צרובה
ברק רביד

מארגני הכנס השנתי של ארגון ה-OECD בשבוע שעבר, סירבו לאפשר לשר החוץ, אביגדור ליברמן, לשאת נאום מדיני בנוגע לתהליך השלום במהלך הכנס. ל"הארץ" נודע כי המארגנים אמרו לליברמן כי נאום מדיני "אינו מתאים" לוועידה והציעו לו לשאת נאום בנושאים כלכליים. הפנייה מהמארגנים יצרה מבוכה במשלחת הישראלית ובסופו של דבר החליט ליברמן לוותר על נאומו ולא דיבר כלל בוועידה.

ליברמן הגיע ביום רביעי שעבר לפריז יחד עם שר האוצר יובל שטייניץ, כדי להשתתף בוועידה השנתית של הארגון הכלכלי אליו התקבלה ישראל לראשונה בשנה שעברה. כל מדינה מיוצגת בכנס על ידי שר אוצר או פקיד בכיר שעוסק בתחום הכלכלי. בשל העובדה שהכנס ציין 50 שנה לייסוד הארגון, חלק מהמדינות שלחו גם את שרי החוץ שלהן.

במקביל לליברמן הגיעה לכנס גם שרת החוץ של ארה"ב הילרי קלינטון. מקור במשרד החוץ מסר ל"הארץ" כי יומיים לפני הפגישה נבדקה בין משרדי החוץ בירושלים ובוושינגטון האפשרות לתאם פגישה בין השניים.

ליברמן וקלינטון. ממעטים להיפגש. תצלום: פלאש 90

עם זאת, בסופו של דבר לא נקבעה פגישה שכזו מפאת חוסר זמן. קלינטון עצמה איחרה לכנס וליברמן עזב את האירוע לפני הזמן כך שהשניים גם לא נתקלו זה בזו במסדרונות הוועידה.

מאז כניסתו של ליברמן לתפקיד שר החוץ התקיימו פגישות בודדות בינו לבין שרת החוץ האמריקאית. ליברמן הגיע פעם אחת בלבד לוושינגטון, כחודש אחרי שנכנס לתפקיד ומאז לא ביקר בבירה האמריקאית. מלבד הפגישה במהלך אותו ביקור במאי 2009 נפגשו ליברמן וקלינטון פעם נוספת במהלך ביקור של שרת החוץ האמריקאית בישראל ועוד פעמיים בכינוסים בינלאומיים.

בלשכתו של שר החוץ הכחישו כי תואמה פגישה עם קלינטון. "מעולם לא נקבעה פגישה ולכן גם לא בוטלה פגישה כזו", מסרו בלשכת ליברמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ