לשכת ראש הממשלה: אין פריצת דרך במגעים לשחרור גלעד שליט

בירושלים הגיבו לדיווחים במצרים לפיהם עסקת שליט קרובה לסיכום. "המגעים לשחרורו נמשכים באופן רציף", מסרו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לשכת ראש הממשלה הגיבה הבוקר (חמישי) לדיווחים במצרים לפיהם עסקת שליט קרובה לסיכום וציינה כי בשלב זה אין כל פריצת דרך במגעים. "בהמשך לפרסומים במצרים בעניין שליט, ברצוננו למסור כי המגעים לשחרורו של החייל החטוף נמשכים באופן רציף ואינטנסיווי אף אין כל פריצת דרך בנושא".

מוקדם יותר צטט העיתון המצרי "אל מסרי אל יום" את שגריר מצרים לשעבר בישראל, מוחמד בסיוני, שאמר כי בשעות הקרובות יכריזו ישראל והחמאס על ביצוע העסקה. על פי הדיווח של "אל מסרי אל יום" ישראל היתה אמורה לענות בחיוב לדרישות החמאס.

אולם בנוסף להכחשת משרד ראש הממשלה, גם מקור מצרי מסר ל"הארץ" כי הדיווח מפוברק וכן כמה מראשי החמאס שהכחישו את הדברים בשיחה עם "הארץ".

מקלטת הווידיאו של שליט. תצלום: סוכנויות הידיעות

אתמול אמר השר להגנת העורף מתן וילנאי כי "ראש ממשלת חמאס עיסמאיל הנייה לא יודע איפה שליט וגם רמטכ"ל חמאס לא יודע", כך דווח בגל"צ. בשיעור אזרחות שהעביר לתלמידי הגימנסיה העברית בירושלים אמר כי "יש חבורה מאוד מצומצת שמחזיקה את גלעד שליט שיודעת (היכן הוא מוחזק), וחלק גדול מהם כבר לא איתנו".

בהתבטאות חריגה אמר וילנאי כי מרבית אנשי חמאס שיודעים היכן מוחזק גלעד שליט נהרגו ב"תאונות מצערות". וילנאי ציין כי "הם מחזיקים אותו בצורה כזאת שקשה לדעת איפה הוא. מהשבוע הראשון לחטיפה אמרתי שאם אין יכולת צבאית להחזיר אותו, צריך לשלם מחיר כבר של מאות רוצחים גדולים כדי לשחרר אותו".

דברים ברוח דומה אמר בשבוע שעבר הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף במילואים גבי אשכנזי. אשכנזי ציין כי אין כיום לישראל את היכולת לשחרר את שליט במבצע צבאי. "חמאס מסתיר אותו באופן כזה שאיננו יכולים לאתר אותו. איננו יודעים איפה הוא". אשכנזי העריך שגם אם צה"ל יפגע בראשי תנועת חמאס, זה לא יסייע לשחרורו של שליט ושבהיעדר היכולת לשגר מבצע צבאי, אין אלטרנטיבה לעסקת שבויים תמורת שחרורו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ