בצוק מנרה מאיימים לעתור לבג"ץ נגד קיצור החופש הגדול

מנכ"ל צוק מנרה שלח איגרת לשר החינוך בטענה שקיצור החופש גורם נזק כלכלי לאתרי תיירות. אם ההחלטה לא תבוטל, הוא יעתור לבג"ץ

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

קיצור החופש הגדול רע לתיירות? אבשלום צדוק, מנכ"ל אתר האטרקציות צוק מנרה, שלח איגרת דחופה לשר החינוך גדעון סער, לראש הממשלה בנימין נתניהו לשרים סילבן שלום וסטס מיסז'ניקוב, בדרישה לבטל את ההחלטה לקצר את החופש הגדול בשבוע. במידה ולא יעשה כן, יגיש אתר צוק מנרה עתירה לבג"ץ.

באיגרת שנשלחה כתב צדוק כי ההחלטה לקצר את החופש הגדול פוגעת פגישה קשה באתר התיירות, לרבות הפסד כספי משמעותי ביותר של כמיליון שקלים בהכנסות. זאת, כיוון שפעילות האתר באוגוסט מהווה כ-35% מפעילות החברה בשנה.

עוד כתב צדוק כי "נערכנו מבעוד מועד כמדי שנה להפעלת האתר בחודש אוגוסט. לרבות השקעה בגובה של כ-4 מיליון שקלים בשדרוג הרכבל והאתר, הוצאות כספיות מראש, השקעות בפרסום, תכנים תרבותיים ועוד. כמו כן, נחתמו חוזים והסכמים עם מפעילים, ספקים וחברות". הוא הוסיף כי "בנוסף הקטנת ההכנסות בגין קיצור החופש יצריך צמצום עובדים בתקופה זו, ורובם ככולם תושבי קרית שמונה וישובי גדר הגבול".

בפנייתו דורש צדוק משר החינוך לבטל לאלתר את החלטת משרדו על קיצור חופשת הקיץ. לדבריו, אם החלטה לא תתבטל או תדחה, "נאלץ לעתור כנגדך לבג"ץ לביטול החלטתך".

לדברי ענת נסים, מנהלת עמותת התיירות בגליל העליון, בעקבות הודעת שר החינוך על קיצור החופש הגדול נרשמו ביטולי הזמנות באחד מאתרי הלינה הקיבוציים בסך של 180 אלף שקלים. לדבריה, באותו אתר, שביקש לא לפרסם את שמו, חוששים שאם לא תשונה ההחלטה יגיעו הביטולים לסכום של 250 אלף שקלים.

מאתר לינה קיבוצי אחר דיווחו על ביטול ההזמנות לסוף השבוע האחרון של אוגוסט ועל בקשות להקדמת חופשה לשבוע קודם, שבו הם מלאים. תמונה דומה עולה גם בשיחה עם אתרי תיירות נוספים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ