הארץ

נשיא המדינה, שמעון פרס, ביקש הערב (חמישי) מעמיתו הרוסי, דמיטרי מדוודב, כי ארצו תימנע ממכירת מערכות נשק מודרניות ומתקדמות לסורים על רקע אי הוודאות בסוריה.

"אי אפשר לדעת מי בסופו של דבר יאחז בנשק ויש למנוע את זליגתו לידי ארגוני טרור בראשם החיזבאללה", אמר פרס למדוודב בפגישת עבודה שהתקיימה בין השניים ברומא, לרגל חגיגות 150 שנה לאיחוד איטליה. "אסד רצח בדם קר אלפי מפגינים חפים מפשע ואיני יודע מה צופן העתיד", הוסיף הנשיא הישראלי.

פרס ומדוודב בפגישתם הערב ברומא. תצלום: אי-פי

הנשיא פרס ביקש את תמיכתה של רוסיה, לצידה של ארה"ב, בהפעלת לחץ כבד על החמאס כדי שיקבל עליו את עקרונות הקוורטט. "ישראל תהיה מוכנה לשוב לשולחן המשא ומתן במהרה אם סוגיית חמאס תיפתר", אמר פרס. "העולם חייב להבין שישראל לא תוכל לאפשר מצב שבמסגרתו מצד אחד עומד יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, כשלצידו פועל ארגון טרור רצחני המבקש את השמדתה של ישראל".

הנשיא הרוסי ציין כי רוסיה תומכת בתנאי הקוורטט, וכי במידה והחמאס יפנה לכיוון חיובי ויקבל עליו תנאים אלו, "אזי שיתוף הפעולה בין חמאס לפתח יכול להוביל לתוצאות חיוביות ביותר", אמר מדוודב. בהתייחסותו לתהליך השלום אמר הנשיא הרוסי כי ארצו תומכת תמיכה מלאה בעקרונות שהציג הנשיא אובמה, והוסיף שבדומה למדינות רבות בעולם, רוסיה מוטרדת מאוד ממדיניות הרחבת ההתנחלויות של ממשלת ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ