עשרות פלסטינים פרצו את מעבר רפיח

שבוע בלבד אחרי שנפתח מחדש, סגרה היום מצרים את מעבר רפיח מסיבה לא ברורה. פלסטינים שהגיעו למקום פרצו בזעם את שער הברזל

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

עשרות פלסטינים פרצו היום (שבת) בכוח את מעבר רפיח, לאחר שהגיעו לשם ומצאו אותו סגור מסיבה לא ברורה. זו הפעם הראשונה שמצרים סוגרת את מערב רפיח, מאז פתיחתו מחדש לפני שבוע.

גורמים פלסטינים דיווחו כי שלושה אוטובוסים מלאים בפלסטינים הגיעו בשעות בוקר למעבר רפיח. 180 הפלסטינים חיכו במשך שעות לפתיחת המעבר. בשלב מסוים כמה עשרות ממתינים מאוכזבים פרצו את שער הברזל בכוח והסתננו אל תוך מצרים.

משטרת חמאס ליוותה את נוסעים שפרצו למצרים בחזרה לעזה כעבור זמן קצר, לאחר שחיילים מצריים ציוו עליהם לעזוב את המקום. לא דווח על מעצרים.

גבר פלסטיני מחכה במעבר רפיח. תצלום: אי-אף-פי

מקור ביטחוני במצרים אמר כי מעבר רפיח נסגר בשל עבודות תחזוקה, וכי ייתכן שיפתח מחדש ביום ראשון. גורמים בחמאס טוענים כי לא קיבלו כל הודעה מוקדמת על סגירת המעבר או על הסיבה למהלך.

בשבת שעברה חגגו בעזה את פתיחת מעבר רפיח למצרים לאחר ארבע שנים של מצור על הרצועה. החמאס ארגן חגיגה במעבר עצמו בה הודו הנוכחים למצרים על החלטתה לפתוח את המעבר באופן קבוע לאחר החלפת השלטון במדינה ובניסיון ליצור פיוס בר-קיימא בין הפלגים הפלסטינים.לפי נתוני החמאס, 270 פלסטינים עזבו כבר באותו היום את עזה למצרים בארבעה אוטובוסים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ