מקורבי נתניהו: מאיר דגן מעורב בקנוניה פוליטית להדחתו

בסביבת ראש הממשלה העבירו בסוף השבוע את המתקפה על ראש המוסד היוצא לפסים אישיים, וטענו כי דגן שואף להיכנס לפוליטיקה ואף נפגש עם יאיר לפיד

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בכירים בלשכתו וגם שרים בכירים בליכוד המשיכו בסוף השבוע במתקפה על ראש המוסד היוצא מאיר דגן, על רקע הביקורת החריפה שהטיח האחרון בנתניהו בימים האחרונים. מקורביו של נתניהו הפכו בסוף השבוע את ההתקפה על דגן לאישית וניסו להאשים אותו במעורבות בקנוניה פוליטית להדחתו של נתניהו.

בכירים בלשכת ראש הממשלה שתקפו את דגן אישית בסוף השבוע סירבו לומר את הדברים בשמם והסתתרו תחת כינויים כגון "גורמים במערכת הפוליטית" או "גורמים מדיניים". חלק מההאשמות של מקורבי נתניהו נגד דגן עסקו בכוונתו להיכנס לפוליטיקה ולהתמודד בבחירות לכנסת, וזאת חרף העובדה שאין ביכולתו לעשות זאת בשלוש השנים הקרובות בשל חוק הצינון.

מקורבי נתניהו ויועציו בלשכת ראש הממשלה אמרו כי דגן נהג "בחוסר אחריות לאומי" כאשר דיבר נגד תקיפה ישראלית באיראן והאשימו אותו בניסיון לבצע "מעשה חבלה נגד המוסדות הדמוקרטיים בישראל".

מקורבי נתניהו אף רמזו כי דגן נפגש לאחרונה עם העיתונאי יאיר לפיד, שההערכה היא שיתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. מקורבי נתניהו אמרו שהדבר מאותת על מניעים פוליטיים מאחורי הביקורת של דגן נגד ראש הממשלה. יאיר לפיד מכחיש כי נפגש עם דגן.

"אם דגן רוצה הוא יכול ללכת לפוליטיקה", אמרו מקורבי נתניהו. "יש כאן ניסיון להדיח ראש ממשלה מכהן על ידי קבוצה מאוד מסוימת. דבריו של דגן מעידים על חוסר הבנה מוחלט שלו לגבי המערכת הממשלתית הדמוקרטית".

בסביבתו של נתניהו השמיעו דברים קשים ביותר כלפי דגן ובערוץ 10 צוטטו ביום שישי התבטאויות כגון "השתן עלה לו לראש", וכן האשמות כי דגן "השתגע" ו"פגע בסודות מדינה" כאשר התבטא נגד תקיפה ישראלית באיראן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ