ששת המתמודדים בפריימריז בעבודה: נוספו למפלגה עשרות אלפי חברים חדשים

מפקד החברים מסתיים מחר בצהריים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מחר בצהריים יסתיים - לאחר שבועות של מאמץ - מפקד החברים במפלגת העבודה, שהחל בעקבות פרישת אהוד ברק והקדמת הפריימריז לראשות המפלגה.

על פי ההערכות, נוספו עשרות אלפי מתפקדים חדשים למפלגה, במסגרת גיוס המתפקדים ששקדו עליו ששת המתמודדים לראשות המפלגה: חברי הכנסת עמיר פרץ, שלי יחימוביץ' ויצחק הרצוג; עמרם מצנע, איש העסקים אראל מרגלית ויו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט.

מפקד גדול הוא מפתח חשוב לניצחון בפריימריז, והשאלה מי מבין המועמדים הצליח לפקוד הכי הרבה חברים חדשים מעסיקה בימים האחרונים את מטות המועמדים. הדבר יתברר, בחלקו לפחות, ביום שלישי, כשכל הטפסים יועברו למטה המפלגה בבית ברל.

בינתיים, ההערכות המתבססות על מידע של מקורבי המתמודדים מציבות את פרץ במקום הראשון עם כ-20 אלף מתפקדים; הרצוג ויחימוביץ' עם יותר מ-10,000 מתפקדים; אצל מצנע, שהצטרף אחרון למרוץ, מדברים על 7,000 מתפקדים; מרגלית שומר על עמימות ובוחבוט פקד כנראה בין אלף ל-2,000 בני אדם.

רק בעוד כשבועיים, כשיוקלדו כל הטפסים וייגרעו הטפסים הפסולים, תתברר חלקית תמונת הפריימריז. בינתיים מדובר במלחמה פסיכולוגית, שכן כל המועמדים יפעלו עד הרגע האחרון לפקוד עוד חברים. מי שמרוויח בינתיים היא מפלגת העבודה, שלקראת תום עידן ברק מנתה 25 אלף חברים - שיא שלישי של כל הזמנים. מאז עזיבת ברק המגמה היא של גידול מתמיד.

יו"ר המפלגה לשעבר פרץ הצטרף להתמודדות הנוכחית לאחר לבטים קשים. כשהחליט, היה צריך לארגן מחדש את מחנהו. הוא יצא למסע ארוך ברחבי הארץ ובפריפריה והחזיר אליו לא מעט מתומכיו. אם המספר 20 אלף מתפקדים נכון, זהו הישג משמעותי.

בימים האחרונים מנהל פרץ מאבק נגד התפקדות הקיבוצים שבהם התמיכה בו מזערית. פרץ עתר לבית הדין של המפלגה, בטענה כי קיבוצים שאינם שיתופיים שילמו בעד כל החברים "בצ'ק אחד", בניגוד להנחיה החדשה. פרץ מבקש לפסול בשל כך אלפי קולות.

יחמוביץ' עבדה באופן שיטתי באמצעות דוכני החתמה לגיוס תמיכה במרכזי הערים הגדולות ובאמצעות האינטרנט. גם אמה של יחימוביץ' התגייסה אתמול לקמפיין הפייסבוק, שבו מעלים תומכיה סרטונים קצרים. "שלי היא הבת הבכורה. כשהיא נולדה היא גרמה לנו אושר עצום. מילדות היא רודפת צדק ועומדת על שלה", מספרת האם. ממטה מתנדבים, צעירים ברובם, שמוקם במרתף בדיזנגוף סנטר, עשתה יחימוביץ' את מפקד האינטרנט הראשון. לדברי אנשיה, מדובר באלפים רבים של מתפקדים.

להרצוג יש תשתית שטח טובה ומוכחת שהוא מתחזק במשך שנים. הוא מגיע באופן קבוע למקומות הראשונים בפריימריז. בחודשים האחרונים פעל כדי לקטוף את מרב הפירות מהעבודה שהשקיע במשך שנים. הוא גייס גם פעילים בארגונים חברתיים שהכיר כשהיה שר רווחה. אתמול באו אנשיו למטה המפלגה עם ארגזי טפסים במעין "מפגן כוח".

מצנע, המועמד המוביל בסקרים, הצטרף אחרון למרוץ. לדברי אנשיו, הוא פקד כמה אלפים באינטרנט, ומרבית מתפקדי הקיבוצים צפויים לתמוך בו. בשיחות סגורות אומר מצנע כי ברגע שהמתפקדים יראו שבסקרים הוא האיש שמביא הכי הרבה מנדטים לעבודה, הם יבינו שכדאי להצביע בשבילו. כך יתמכו בו הרבה מצביעים חופשיים. בסביבתו חושבים שבעזרת עבודה נכונה הוא יכול לנצח בסיבוב ראשון.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ