דיכטר חותר תחת ח"כ לבני: רק הסיעה תשלוט בתקציב

יוזמה שהעלה ח"כ דיכטר תופסת תאוצה וגורמת מבוכה ליו"ר האופוזיציה; איציק מנהלת מו"מ על אחדות עם ברק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יוזמה בקדימה של ח"כ אבי דיכטר להוציא את השליטה על תקציב קדימה מיו"ר המפלגה, ציפי לבני, ולהעבירה לסיעה תופסת תאוצה. אחד מראשוני המצטרפים אליה הוא ח"כ שאול מופז.

היוזמה, הגורמת מבוכה ללבני, מבטאת תחושה גוברת בסיעה כי המטה המקצועי בקדימה משרת את יו"ר המפלגה. לפני כשבועיים אף נחשף בתוכנית "המקור" תקציב 2011 של המפלגה שעדיין לא הובא לאישור הסיעה, וממנו עולה חגיגת שכר של עובדי מנגנון שחלקם מקורבים ללבני. כל זאת כשהמפלגה נושאת על גבה גירעון של 28 מיליון שקלים.

על פי עקרונות דיכטר, סיעת קדימה תקבע את מדיניות התקציב והמנכ"ל יביא את התקציב לאישור הסיעה לא יאוחר מ-31 בדצמבר. בנוסף לכך, דורש דיכטר כי כל עובדי מנגנון קדימה יהיו קשורים בחוזי העסקה עם קדימה, וכל העסקה באופן אחר תדרוש את אישור הסיעה. כדי לעצור את חגיגת השכר על משכורות בגובה עשרות אלפי שקלים מציע דיכטר שתי דרגות שכר לעובדי המנגנון: עובדים בדרגות נמוכות ישתכרו כעוזרים פרלמנטריים - 9,000 שקלים - ושכרם של העובדים הבכירים ייגזר מעלות שכרם של חברי הכנסת: 34 אלף שקלים. בנוסף לכך, דורש דיכטר כי הסיעה תקבע את מדיניות שכירת המבנים וכלי הרכב כדי להוביל להתנהלות שקופה.

בין החותמים על היוזמה עד כה מלבד מופז, גם מרינה סולודקין וגדעון עזרא, ואחרים ובהם ח"כ מאיר שטרית הביעו תמיכה ברעיון אך העדיפו שלא לחתום. אנשי לבני אמרו בתגובה כי גם כיום הסיעה היא זו שמאשרת את התקציב וכי יוזמת דיכטר אינה מטרידה או מביכה אלא ההפך - לבני בעד הדיון.

בתוך כך פורסם אמש בערוץ 2 על פגישה שהתקיימה בכנסת בין יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, לשר הביטחון אהוד ברק ושר התמ"ת שלום שמחון, שבה נדונה האפשרות של כניסת קדימה לממשלה והקמת ממשלת אחדות. בסביבת לבני אמרו אתמול כי שום דבר לא חדש: ניסיונות כאלה היו בעבר אבל אין מגעים לאחדות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ