מדריך הטיולים של השרים - ראש העיר לשעבר

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

זאב פרל, ראש העיר צפת לשעבר, הוא מדריך הטיולים שיוביל בסוף השבוע את השרים וחברי הכנסת בין סמטאות ערי הקודש. אתמול הבטיח להגיד להם "הכל, בלי בושה. הלשון שלי חלקה ואם הם ישאלו אותי על צפת של היום, אגיד את דעתי".

פרל (61), היסטוריון וחוקר צפת, הוא בן למשפחה רוויזיוניסטית - נצר לאחת המשפחות הוותיקות שנאחזו בעיר לאורך הדורות. הוא כיהן כראש עיר במשך עשר שנים (1983-1993) והעיר היא אהבתו הגדולה. לדבריו, "ביקור הקואליציה אצלנו הוא דבר מרגש ולכבודה של העיר צפת. זהו רעיון יפה מאוד".

פרל לא פירט למה הכוונה ב"להגיד הכל", אולם ידוע כי באחרונה הביע את מורת רוחו מדברים שהשמיע רב העיר, שמואל אליהו, נגד השכרת דירות לסטודנטים הערבים. לפני כמה שנים גם הביע בפני "הארץ" את מורת רוחו מהפיכת בית מלון ישן בהר כנען לישיבה חרדית.

"אל דאגה, אני לפני הכל לויאלי לעיר ואוהב אותה, אבל אני מספיק חכם לרמוז על כל מיני דברים", הסביר. "צפת צריכה להיות קודם כל עיר ישראלית, עיר שתקרין כלפי חוץ את ערכי מגילת העצמאות, ערכים של סובלנות ושוויון. זאת עיר שכולם צריכים להרגיש בה טוב ולצערי היום זה לא לגמרי כך".

ראש העיר לשעבר היה משוכנע כי ביקור הקואליציה בעיר הוא סוד כמוס והופתע שהדבר פורסם. לדבריו, המסלול שתכנן עבר את כל האישורים הביטחוניים הנדרשים ו"הכל בדוק ומסודר. הרי בעיר העתיקה כל ילד מכיר כל סוג מנעול בכל דלת", אמר בחיוך.

עוד אמר כי, "למרות שאמרו לי לתכנן מסלול שיימשך שעה וחצי, אני אעשה מסלול של שעתיים. גם שעתיים זה לא די זמן. אני רוצה להציג בפני השרים וחברי הכנסת את כל האלמנטים המרכיבים את העיר, אבל אדע לתמצת זאת כמובן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ