ח"כ אילן גילאון: "ההבדלים בין קדימה לישראל ביתנו זניחים"

כך אמר יו"ר מרצ בתגובה ליוזמת ח"כ חסון למניעת שירות לאומי בארגוני זכויות אדם. האגודה לזכויות האזרח: ניאבק ביוזמות אנטי-דמוקרטיות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

"הרוח האנטי-דמוקרטית שעולה מקדימה תואמת לחלוטין את עמדות הממשלה ולא ברור מדוע היא לא חלק ממנה", כך אמר הבוקר (ראשון) יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון. גילאון התייחס ליוזמתו של ח"כ ישראל חסון לפעול לשלילת זכאותם של ארגוני זכויות אדם לקבל מן המדינה הקצאות של מתנדבי שירות לאומי-אזרחי לשם קידום מטרותיהם.

גילאון הוסיף כי "חסון מוכיח שוב עד כמה זניחים ההבדלים בין קדימה לישראל ביתנו ולליכוד. אין ספק שחברי קדימה היו נהנים מביקור בבירת הגזענות בסוף השבוע שעבר".

ד"ר ישי מנוחין, מנכ"ל הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, אמר בתגובה לתוכניתו של ח"כ חסון כי "ראוי שממשלת ישראל תבין ששירות לאומי מיועד לשרת את אזרחי מדינת ישראל שדעותיהם מגוונות ואינן תואמות תמיד את עמדת הממשלה, כפי ששירות בצה"ל אמור לשרת את כל תושבי המדינה ולאו דווקא את עמדות מפלגות הימין". הוא הוסיף כי "הצעת החוק הממשלתית הינה צעד נוסף בדרדור הדמוקרטיה בישראל אל ביב השופכין של הימין".

באגודה לזכויות האזרח לא הופתעו מהיוזמה החדשה. לדברי מנכ"ל האגודה, חגי אלעד, "היוזמה של חסון מצטרפת לוועדת החקירה של ישראל ביתנו ולהצעות חוק אחרות, ברוח דומה. כמה מחברי הכנסת סימנו לעצמם כמטרה את רדיפת ארגוני זכויות האדם הישראליים, רק משום שהם ממלאים את תפקידם - לבקר את מדיניות הממשלה, כשזו פוגעת בזכויות האדם. ניאבק ביוזמות האנטי-דמוקרטיות הללו תוך כדי המשך פעילותנו לקידום שוויון, צדק חברתי, סוף לכיבוש, זכויות אדם ודמוקרטיה".

מארגון אמנסטי אינטרנשיונל ישראל נמסר כי "הצעתו של ח"כ חסון מהווה נדבך נוסף בפעילות נגד ארגוני זכויות אדם בישראל ובמסע הדה-לגיטימציה המנוהל נגדם. דמוקרטיה משמעותה, בין השאר, החופש להשמיע ולשמוע דעות מגוונות, גם כאשר אלה אינן עולות בקנה אחד עם אלו של רשויות השלטון. במדינה דמוקרטית פעילותם של ארגוני זכויות האדם מועלית על נס ולא מהווה עילה לרדיפה. ארגון אמנסטי אינטרנשיונל לא יירתע מהניסיונות להצר את צעדיו וימשיך למלא את תפקידו כמגן על זכויות אדם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ