אבו מאזן: נתניהו לא מדבר אתי באמת, ניסיתי וחיכיתי

"העדיפות הראשונה היא מו"מ"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הבהיר כי הוא מעדיף לפתוח במשא ומתן עם ישראל על פני פנייה לאו"ם והכרזה חד-צדדית על הקמת מדינה פלסטינית. אבו מאזן אמר את הדברים למזכ"ל מפלגת העבודה, חיליק בר, בפגישה שנערכה בין השניים שלשום במוקטעה ברמאללה.

לדברי אבו מאזן, "העדיפות הראשונה שלי היא למשא ומתן. העדיפות השנייה שלי היא למשא ומתן. העדיפות השלישית שלי היא למשא ומתן ורק העדיפות האחרונה היא ללכת לצעד שבו אני מבקש מהאו"ם להכיר בנו כמדינה עצמאית".

לדבריו, "ההגדרה של ישראל שלפיה אנחנו הולכים למהלך חד-צדדי בספטמבר איננה נכונה. היא מהלך חד-צדדי של הרשות הפלסטינית יחד עם עוד למעלה ממאה מדינות. המהלך הזה מגיע רק לאחר שחיכיתי וחיכיתי, ניסיתי וניסיתי, אך נתניהו לא בא ולא דיבר אתי. אני עדיין מחכה, אילו ברירות יש לי?".

אבו מאזן מתח ביקורת נוקבת על נתניהו בשיחה. לדבריו, "מאז כניסתו של נתניהו לתפקיד הוא לא מדבר אתי באמת. כל ניסיון שלי לדבר אתו נכשל. אם תאמין או לא, פניתי ביוזמתי אפילו לבכירי איפא"ק בארצות הברית כי ידעתי שיש להם השפעה על נתניהו. ישבו אתי שלושה בכירים מהם, ולאחר הפגישה אמרו לי שהם מאמינים בלב מלא כי יש פרטנר למשא ומתן והם רק לא יודעים אם יש פרטנר בצד הישראלי". בפגישה שלשום נכחו גם מזכ"ל מרצ דרור מורג ומזכ"ל האינטרנציונל הסוציאליסטי לואיס איילה.

אבו מאזן אמר לשלושה כי "כשנבחרתי הבטחתי לעם שלי שלושה דברים: ביטחון, רווחה כלכלית וסיום הכיבוש. אני הולך לאו"ם רק מתוך רצון למלא את ההבטחה השלישית לעם שלי, בעזרת אללה עוד טרם מותי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ