ג'קי חורי

השלטונות במצרים הודיעו אתמול על מעצרו של מי שהגדירו כחשוד בריגול לטובת ישראל. העיתון האלקטרוני המצרי "היום השביעי" אף פרסם כמה תמונות, כנראה מהמצלמה האישית של אותו חשוד. באותן תמונות נראה החשוד שעונה לשם אילן חיים גבריאל, כשהוא במדי צה"ל וגם בכמה תמונות בכיכר תחריר, במסגד ובאזור הפירמידות.

באחת התמונות מופיע החשוד יחד עם חבריו מהצבא ובתמונה אחרת כשהוא יושב עם חברים כנראה במסעדה בקהיר. בתמונה נוספת הוא נושא כרזה בכיכר תחריר ועליה כתוב: "אובמה יא טיפש, מדובר במהפכת גאווה ולא במהפכת מזון".

על התמונות עצמן לא היו שמות שיכולים היו לזהות את האיש באמצעותם.

תמונה שפורסמה באתר ''היום השביעי''

ההודעה על מעצרו של גבריאל נמסרה למערכות העיתונים במצרים אתמול אחר הצהריים ועל פיה, הוא נעצר במלון במרכז קהיר. לפי מידע שהצטבר בחקירה הסמויה שניהלו אנשי המודיעין המצרי וממצאיה הועברו לתביעה הכללית, החשוד הוכנס למצרים והוטלו עליו כמה משימות, בהן איסוף מודיעין באירועי המהפכה במצרים וגיוס רשת סוכנים.

עוד נמסר בהודעת התביעה כי החשוד דאג להופיע במוקדי האירועים וההפגנות והסית מפגינים לאלימות ולהפרות סדר, במטרה להוביל לעימות בין כוחות הצבא המצרי לבין המפגינים כדי לזרוע כאוס בקרב הציבור המצרי ולהוביל לפגיעה באינטרסים המדיניים, הכלכליים והחברתיים במדינה. עוד דווח כי גבריאל היה חייל בצה"ל במלחמת לבנון השנייה ואף נפצע בקרבות. על פי ההודעה, התביעה הכללית במצרים הורתה על מעצרו של החשוד למשך 15 ימים להמשך חקירה. התביעה אמורה לפרסם את פרטי החקירה עם סיומה.

תמונה שפורסמה באתר ''היום השביעי''

במשרד החוץ טענו בתגובה כי אינם מכירים כל מעצר של ישראלי, לא כל שכן סוכן במצרים.

"הרשויות המצריות לא דיווחו לשגרירות בקהיר על מעצרו של ישראלי", אמרו במשרד החוץ ואף משפחה לא דיווחה על נעדר לחדר המצב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ