אביו של אילן גרפל החשוד במצרים בריגול לישראל: יכלו לומר גם שהוא חייזר

ד"ר דניאל גרפל משוכנע כי בנו לא ריגל לטובת ישראל במצרים. "היה לו טלפון לוויני כמו שאני אסטרונאוט", אמר

הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב

"99% מהדברים שפורסמו על הבן שלי עד כה מצוצים מהאצבע", כך אמר הערב (שני)ל"הארץ" ד"ר דניאל גרפל, אביו של אילן גרפל, שנעצר במצרים בחשד לריגול לטובת ישראל. "אמרו שעצרו אותו בבית מלון חמישה כוכבים - זה היה מלון לצעירים שעולה אולי תשעה דולר ללילה. הוא קיבל סכום מועט מהאוניברסיטה בשביל קיום והוא חי שם די בצמצום. טלפון לוויני היה לו כמו שאני אסטרונאוט. הדברים האלה שקריים במיליון אחוז", אמר האב.

ד"ר גרפל סיפר כי אילן "הוא סטודנט מן המניין בפקולטה למשפטים באמורי סקול באטלנטה, ג'ורג'יה, ויצא למצרים לשלושה חודשי התנדבות מטעם האוניברסיטה, בארגון שמסייע לפליטים". האב הוסיף כי אילן הוא סטודנט אמריקאי שנכנס למצרים בצורה חוקית לחלוטין, בתור עובד של המחלקה המשפטית של הארגון האמריקאי המיישב פליטים בכל מיני מדינות, במסגרת תוכנית מוכרת. "לכל השאר אין שום קשר למציאות", הוא מתעקש.

תמונה מדף הפייסבוק של אילן גרפל בהפגנה בקהיר

האב הבהיר כי המשפחה אינה מעוניינת נכון לעכשיו בהתערבותה של ישראל בפרשה, אלא רק מבקשת "שהאמריקאים יעשו מה שהם צריכים". לדבריו, "מטפלת בזה גם האוניברסיטה שלו וגם הפוליטיקאים המקומיים. אנחנו לא רוצים כרגע לעשות יותר מדי רעש בתקווה שזה ייגמר מהר ובצורה שקטה. לא פנו אלינו מישראל, כי הוא לא בא לשם בתור עובד או סטודנט ישראלי. ניפחו את זה בצורה הזויה. למה מצרים עושה את זה? כדאי לשאול אותם. אחרי שהכל ייגמר, כשהוא יחזור, אולי נשאל את זה. בשלב זה אנחנו מטפלים בזה מכאן, אבל אם יהיה צורך, אסע בשבילו עד קמבודיה - אני מקווה שלא נצטרך".

אביו של אילן גרפל בן ה-27 סיפר על השתלשלות הפרשה מאז קיבלה המשפחה את הידיעה על מעצרו אתמול. "התקשרו מהקונסוליה האמריקאית בקהיר ואמרו לי שם שרק נראה דומה לזה של אילן, אך הם קישרו את זה אליו כי הוא לא הגיע לעבודה באותו היום".

האב המשיך וסיפר כי אילן התקשר עם מעצרו לקונסול האמריקאי שאיתר אותו בקהיר, הביא לו טלפון ואיפשר להורים לדבר איתו למשך שתי דקות. "הוא אמר שהוא מרגיש בסדר, לא נשמע במצוקה, אמר שעצרו אותו בחדר שלו במלון, ואמרנו שעושים את כל הדברים מהצד שלנו להוציא אותו מהדבר ההזוי הזה".

לדברי ד"ר גרפל, אילן ביקר במצרים שלוש או ארבע פעמים בעבר בתור תייר, עוד כשהיה בישראל, ולמשך תקופות קצרות. "הוא רצה לשפשף את הערבית שלו והוא אוהב את המזרח התיכון, התרבות, והאוכל", סיפר.

האב תהה באוזני "הארץ", "אם הוא היה מישהו מיוחד או עובד בשביל מישהו, לא נראה לי שהוא היה שם את התמונות בפייסבוק שלו. למה נטפלו אליו, אני לא יודע וגם הוא לא יודע. זה לא קשור בכלל לצד הישראלי, זה שאמרו שהוא מוסד, יכלו להגיד שהוא גם חייזר, יש לזה אותה המהימנות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ