דיפלומטים ישראלים נפגשו עם אילן גרפל

אנשי השגרירות הישראלית בקהיר נפגשו בראשונה עם הצעיר הישראלי-אמריקאי שנעצר בחשד לריגול. הם דיווחו למשרד החוץ בירושלים כי מצבו טוב

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

דיפלומטים משגרירות ישראל בקהיר נפגשו היום בצהריים (שלישי) עם אילן גרפל, הצעיר הישראלי-אמריקאי שנעצר בתחילת השבוע במצרים בחשד לריגול לטובת ישראל. הדיפלומטים נפגשו במקום מעצרו של גרפל גם עם אנשי התביעה הכללית המצרית כדי לקבל עדכון בנוגע לסטטוס מעצרו.

דובר משרד החוץ, יגאל פלמור, מסר היום כי אנשי השגרירות התרשמו כי מצבו של גרפל טוב. פלמור ציין כי ישראל תמשיך לפעול למען שחרורו של גרפל בהקדם האפשרי. אתמול נפגש גרפל עם הקונסול האמריקאי בקהיר.

גרפל בקהיר. מתוך פייסבוק

הבוקר דיווח העיתון המצרי אל-אהראם כי גרפל תכנן להגיע ללוב דרך גבול מצרים. העיתון מדווח כי התביעה הכללית במצרים טוענת כי גרפל הגיע גם לדרום מצרים לאזור הלוקסור, ונפגש עם מספר גורמים, חלקם אירופים. לטענת התביעה גרפל הגיע לקהיר בפעם הראשונה בערב התפטרותו של חוסני מובארק.

על פי הדיווח, גרפל נכנס למצרים ב-11 בפברואר בטיסה מפרנקפורט לקהיר. אותה עזב ב-15 בפברואר. הוא שב לבירה המצרית ב-10 במאי והשתכן במלון במרכז העיר. לטענת התביעה, בזכות יכולתו לדבר ערבית שוטפת שוחח גרפל עם צעירים מצרים וערבים ואסף מודיעין ומידע על המהפכה, וזאת בעוד חבריו בישראל טוענים כי הוא יודע ערבית חלקית בלבד.

"99% מהדברים שפורסמו על הבן שלי עד כה מצוצים מהאצבע", אמר ל"הארץ" אביו של אילן, ד"ר דניאל גרפל. "אמרו שעצרו אותו בבית מלון חמישה כוכבים - זה היה מלון לצעירים שעולה אולי תשעה דולרים ללילה. טלפון לווייני היה לו כמו שאני אסטרונאוט. הדברים האלה שקריים במיליון אחוז". אביו סיפר כי שוחח אתו דקות ספורות בלבד, והוא סיפר שהוא "מרגיש בסדר. הוא לא נשמע במצוקה".

ממשרד החוץ בירושלים נמסר אתמול כי גרפל, לוחם לשעבר בצה"ל, נכנס למצרים עם דרכונו האמריקאי ולכן מיד לאחר מעצרו יצרו השלטונות המצריים קשר עם שגרירות ארה"ב בקהיר, ולא עם שגרירות ישראל. כלי תקשורת במצרים דיווחו כי הוא נכנס למדינה באשרת כניסה מזויפת של מדינה אירופית, על תקן כתב זר שבא לסקר את ההפיכה. בדיווחים לא הוזכר שם העיתון ששלח כביכול את גרפל, אולם לטענת התביעה הכללית לענייני ביטחון המדינה במצרים, חיכו לו בקהיר כמה כתבים זרים שעמם הוא עמד בקשר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ