ברלוסקוני התבדח עם נתניהו על ה"בונגה בונגה" של המאה ה-19

דנה הרמן
סביונה מאנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה הרמן
סביונה מאנה

בעוד מדינות מרכזיות באיחוד האירופי מפנות כתף קרה לתוכניתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנוע את הצהרת העצמאות של המדינה הפלסטינית, ביקר אתמול ראש הממשלה הישראלי באיטליה והתקבל בחום על ידי עמיתו סילביו ברלוסקוני.

"אתה ידיד יקר שלי ושל העם היהודי", אמר נתניהו למארחו במסיבת עיתונאים שנערכה באוהל לבן, על רקע ציור קיר ענק ובו נימפות סובבות סביב נגן נבל. ברלוסקוני אמר כי ראש הממשלה הישראלי ביקש לדעת מה מייצג הציור, שאינו מקורי. "חיפשתי מידע על הציור ואני יכול לתת לו תשובה: זה ציור של אנדראה אפיאני והוא מתאר את הר פרנאסוס (הר שהיה מקודש לאפולו וביתן של המוזות). זה ה'בונגה בונגה' של 1811".

ברלוסקוני הצביע לעבר שני גברים המופיעים בציור ואמר: "זה אני והשני הוא מריאנו אפיסלה". אפיסלה הוא זמר נפוליטני, חברו של ברלוסקוני, שהקליט אתו אלבומים והפך לאחד מאנשי חוגו הקרוב של ראש הממשלה.

ברלוסקוני מוקף בהאשמות על שערוריית מין, שחיתות ומעילה. זה לא הפריע לו להמליץ לעיתונאים "לא לקחת ברצינות את אלה שלוקחים את עצמם ברצינות. אירוניה עצמית היא תמיד דבר חשוב".

ביקורו של נתניהו באיטליה הוא חלק מסדרת ביקורים של ראש הממשלה בבירות אירופה, שנועד לנסות לשכנע את מנהיגי היבשת לדחות את תוכניתו של יו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו מאזן) להכריז על עצמאות המדינה הפלסטינית באסיפה הכללית של האו"ם. "אינני סבור ש(הכרזת המדינה) תביא לשלום בשום דרך", אמר אתמול ברלוסקוני.

אחרי פגישה של שעתיים עם ראש ממשלת איטליה חזר נתניהו על עמדתו, לפיה הרחבת ההתנחלויות תוכרע רק בשיחות ישירות ולא כתנאי לחידוש המו"מ.

בתוך כך, ברלוסקוני הביע שמחה גלויה מהשבחים שחלק לו נתניהו, מאחר שנאלץ להתמודד אתמול עם מהלומה פוליטית. ביקורו של נתניהו בלוויית תשעה משריו, מתקיים דווקא ביום שבו ספג מארחו מכה קשה במשאל עם, שבועיים אחרי מפלה צורבת בבחירות מקומיות. במשאל שהתקיים במדינה בשלוש סוגיות, גניזת שתי יוזמות להפרטת המים, גניזת השימוש באנרגיה גרעינית, וביטול חוק נבצרות זמנית המעניק חסינות לראש הממשלה, שלשלו למעלה מ-95% מהמשתתפים פתק "כן"; שיעור המצביעים, שעלה על 50%, העניק למשאל תוקף חוקי, המחייב את הממשלה ליישם את תוצאותיו.

באופוזיציה צוהלים וקוראים לברלוסקוני ללכת לנשיא. "זהו גט כריתות בין הממשלה לעם", אמר בסיפוק מנהיג האופוזיציה פייר לואיג'י ברסאני, עם זרימת הנתונים הראשונים על תוצאות המשאל, שמהם התברר ששיעור ההשתתפות חצה את רף 57%. ברלוסקוני, שהכיר בכישלונו במשאל, הכריז ש"יהיה עלינו להיפרד מהגרעין", אבל הפגין כהרגלו אופטימיות, והבטיח שהוא וממשלתו יסיימו את המנדט שקיבלו מהעם כמתוכנן, בעוד שנתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ