שר החוץ אביגדור ליברמן קרא לנשיא סוריה בשאר אסד להתפטר מתפקידו

בפגישה עם שר החוץ הגרמני קרא ליברמן לאיחוד האירופי להחזיר את שגריריו מדמשק במחאה על הפרת זכויות האדם במדינה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן קרא לנשיא סוריה בשאר אל-אסד להתפטר מתפקידו. "המסקנה ברורה לכל מי שרואה את הדיכוי בסוריה. הנשיא אסד צריך להתפטר בהקדם האפשרי", אמר ליברמן במסיבת עיתונאים עם שר החוץ הגרמני גידו וסטרוולה בירושלים.

ליברמן קרא לאיחוד האירופי להחזיר את שגריריו מדמשק במחאה על הפרת זכויות האדם במדינה. "זה בלתי מתקבל על הדעת מה שאנו רואים בסוריה", ציין ליברמן. "אני מצפה לראות צעדים ממשיים נגד המשטר הזה. חברות האיחוד האירופי צריכות להחזיר את שגריריהן מדמשק".

ליברמן ושר החוץ הגרמני. תצלום: רויטרס

ליברמן הוסיף כי "זה יהיה מסר רע מאוד אם המשטר הזה ישרוד וימשיך לדכא את ההתקוממות". לדבריו, "אין מקום להתערבות צבאית בסוריה וזה לא תפקידנו לקרוא לכך. לקהילה הבינלאומית יש מספיק מנופים ללחוץ על אסד לעזוב את תפקידו והיא צריכה להשתמש בהם".

שר החוץ הגרמני ציין שארצו מתנגדת לצעדים חד צדדיים של הפלסטינים באו"ם. "זה מגדיל פערים ולא תורם לביטחון האזור אלא עלול להביא לתוצאה הפוכה", אמר.

ליברמן מצידו קרא לחידוש השיחות עם הפלסטינים. "אני מסכים שצריך לפתוח במו"מ ישיר עם הפלסטינים. זה חיוני על רקע ההתפתחויות באזור ואנחנו מוכנים לפתוח מיד במו"מ ולהעלות את כל הסוגיות", אמר ליברמן.

ליברמן התייחס גם לאילן גרפל, הישראלי המוחזק בקהיר, ואמר כי "אנו מקווים שהישראלי העצור במצרים ישוחרר במהרה. אולי מדובר בצעיר לא אחראי, אבל אין לו קשר לשום גוף מודיעיני או ביטחוני ואין סיבה להחזיקו במעצר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ