אילן גרפל, הישראלי שנעצר במצרים בחשד לריגול: שלחתי תמונות כדי להרגיע את המשפחה

חקירתו של גרפל התקיימה בפני נציג התובע הכללי במצרים, ובנוכחות נציגים מהשגרירות הישראלית והקונסוליה הבריטית

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

אילן גרפל, הצעיר הישראלי-אמריקאי שנעצר בתחילת השבוע במצרים בחשד לריגול לטובת ישראל, מכחיש בתוקף את החשדות והעבירות המיוחסות לו, וטען כי כל המידע שהעביר באינטרנט יועד לבני משפחתו, כדי לעדכן אותם על הנעשה.

לדבריו, אין בדברים ששלח סודות מדינה, וכל מי שגולש ברשת יכול להשיגם ללא שום מאמץ - כך סיפר אתמול (שלישי) במהלך חקירתו. הוא סיפר כי שירת בצה"ל שנתיים ושלושה חודשים, אולם מעולם לא היה פעיל או סוכן בקהילת המודיעין הישראלית.

חקירתו של גרפל התקיימה בפני נציג התובע הכללי במצרים, ובנוכחות נציגים מהקונסוליה הבריטית, שגרירות ישראל ואף סניגור מטעם השגרירות.

תמונות של גרפל ממצרים

העיתון "אל מסרי אל יום" מדווח כי גרפל שלח 20 מסרים, שכללו אינפורמציה וצילומים על מה שקורה במצרים. על פי החקירה, גרפל אסף מידע על אתרי תיירות במדינה, וביקר בבית הכנסת ובאתרים יהודיים באלכסנדריה.

בחקירתו טען גרפל כי הגיע למצרים כדי ללמוד על האיסלאם, ובעיקר עקרונות העדה הסונית ולצורך זה ביקר באוניברסיטת אל אזהר, הנחשב למוסד הסוני הבכיר ביותר בעולם.

חבריו של גרפל במצרים סיפרו כי במספר הזדמנויות ראו את גרפל כשהוא אוחז מילון ערבי-עברי, הציג בפניהם אתרים בעברית - התנהגות שבעיניהם אינה מאפיינת אנשי מודיעין.

סיפורו של גרפל עדיין ניצב בראש הכותרות במצרים. גורם מצרי סיפר ל"הארץ" כי דעת הקהל די משוכנעת שמודבר במרגל וכי המודיעין המצרי הביא למעצרו לאחר מעקב צמוד ואיסוף ראיות. בעיתונות המצרית הדגישו כי גרפל זוכה ליחס הולם וכי התביעה הכללית אפשרה לו לשהות בנפרד עם סניגורו ונציגי הקונסוליה האמריקאית והשגרירות הישראלית.

כבר אתמול נפגשו דיפלומטים משגרירות ישראל בקהיר עם גרפל. הדיפלומטים נפגשו במקום מעצרו של גרפל גם עם אנשי התביעה הכללית המצרית כדי לקבל עדכון בנוגע לסטטוס מעצרו.

דובר משרד החוץ, יגאל פלמור, אמר אתמול כי אנשי השגרירות התרשמו כי מצבו של גרפל טוב. פלמור ציין כי ישראל תמשיך לפעול למען שחרורו של גרפל בהקדם האפשרי. אתמול נפגש גרפל עם הקונסול האמריקאי בקהיר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ