אתגר קרת: "רציתי להבין לאן פנינו מועדות, ומתברר כי לשום מקום"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

פוליטיקאים, עיתונאים וקוראים מן השורה פנו אתמול לסופר אתגר קרת וביקשו להגיב לכתבה שפרסם. קרת סירב לחשוף את זהותם של הפונים אליו. "אני לא חיה פוליטית, אני סתם אדם שחי כאן ורוצה לחיות במקום טוב ומוסרי יותר. לא באתי כאיש שמאל שבא לנגח איש ימין, אלא בתור אדם שמנסה להבין לאן פנינו מועדות, ומתברר שהן לא מובילות לשום מקום", אמר אתמול קרת.

לדבריו, "העוצמה של התגובות היתה הרבה יותר חזקה ממה שדמיינתי. לשיטתי, לא היה שום דבר מרעיש במה שנתניהו אמר. בסך הכל, כשאדם אומר שתנאי הכרחי הוא שהפלסטינים יכירו במדינה יהודית וצריך לחשוף את פניהם, ההיקש הלוגי הסביר הוא שמדובר באמת במצב בלתי פתיר".

קרת הוסיף כי "כאדם שיושב בבית, הדימוי שלי היה שיש דברים שרואים כלפי חוץ, אבל בטח יש אפיקים סודיים של משא ומתן, שבהם הפלסטינים ונציגי הממשלה נפגשים בקטאר. אבל מה שהתברר לי הוא שבאופן גלוי אמרו לי לא: יוזמת השלום מבחינתנו מסתכמת בכך שאנחנו מנסים לשכנע את הפלסטינים להגיד משהו. אנחנו מזיזים משפטים ממקום למקום. מחדדים אותם, משחיזים אותם אבל זה בעצם כל מה שאנחנו מרגישים שאנחנו יכולים לעשות עכשיו כדי לקדם את השלום. אין זולת זה כלום. מבחינתי, זה היה הדבר שקצת הימם אותי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ