שלמה שמיר
ניו יורק

תזכורת לצפוי בספטמבר - כך ניתן היה לפרש את תוצאות ההצבעה שהתקיימה אמש (שישי) במליאת עצרת האו"ם בניו יורק על סדר היום המומלץ למועצה לזכויות האדם.

רוב האוטומטי גורף של 154 ארצות חברות תמכו באג'נדה של המועצה לזכויות האדם, שכללה סעיף נפרד המייחד את ישראל לרעה כמדינה המפירה זכויות אדם. ארבע מדינות הצביעו נגד - ישראל, ארה'ב, קנדה ופלאו. סעיף אחד (4) במסמך התייחס להפרות זכויות האדם בעולם וסעיף (7 ) נפרד יוחד במפורש רק לישראל שגונתה על הפרות זכויות האדם.

"בעת שבשאר אסד טובח בעמו וקדאפי יורה באזרחיו זאת עזות מצח שמדינות שופטות את ישראל - המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון", אמר ל"הארץ" השגריר החדש של ישראל באו"ם רון פרושאור.

המדובר במסמך המסכם את בחינת עבודתה של המועצה לזכויות האדם בחמש השנים האחרונות.

ישראל היא שיזמה את ההצבעה אמש במליאת עצרת האו"ם על מסמך סדר היום של המועצה לזכויות האדם - מהלך שנועד למנוע אישור בהסכמה כללית של המסמך ובד-בבד אפשרות להביע התנגדות מוצהרת ומחאה על הכללת הסעיף האנטי ישראלי.

המועצה לזכויות האדם שמושבה בז'נווה צברה מוניטין מפוקפק כמסגרת בתוך האו"ם המפלה את ישראל ומעבירה שורה של החלטות נגדה. מזכ"ל האו"ם באן קי-מון תקף לפני חודשים אחדים את המועצה והתלונן על החד-צדדיות והמגמתיות שבהחלטותיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ