ראש הממשלה בנימין נתניהו: בתוך שבוע נמצא פתרון למשבר התרבות בקרית שמונה; השביתה בוטלה

נתניהו הבטיח למצוא פתרון למשבר במוסדות הפנאי בעיר. מטה המאבק שהוקם בעיר טרם נוטה לבטל את השביתה המתוכננת למחר

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

מטה המאבק למען התרבות בקרית שמונה ביטל היום (ראשון) את השביתה המתוכננת בעיר, בעקבות הבטחת ראש הממשלה בנימין נתניהו למצוא פיתרון למשבר התרבות בקרוב. "בתוך שבוע יימצא פתרון למשבר מוסדות התרבות והפנאי בקרית שמונה", הבטיח נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

כפי שפורסם לראשונה ב"הארץ", בשבוע שעבר נסגרה הספרייה העירונית בקרית שמונה, בעקבות קריסת המתנ"ס אליו מסונפת הספרייה. בסוף החודש אמור להיסגר גם היכל התרבות העירוני.

נתניהו אמר היום כי שוחח עם השרים הנוגעים בדבר לגבי מוסדות התרבות והפנאי בקרית שמונה. "הגענו להסכמה על אופן הטיפול שיכול לדעתי להביא לפתרון, גם לדעתי וגם לבקשתי, תוך שבוע. הטלתי על מנכ"ל משרד ראש הממשלה איל גבאי להביא לפתרון מוסכם, שאני חושב שיפתור את הבעיה. עדכנתי את ראש עיריית קרית שמונה ניסים מלכה על ההחלטה הזו ואנחנו יוצאים לדרך".

נתניהו במהלך ביקור בקרית שמונה. תצלום ארכיון: ירון קמינסקי

בעקבות הדברים החליט מטה החרום בעיר לדחות את ההשבתה של מערכת החינוך שתוכננה למחר בעיר. מדובר במטה אותו הקימו ראש העיר, חברי מועצת העיר, חברי ועד ההורים המרכזי, תעשיינים ותושבי קרית שמונה. לדבריהם, הם החליטו לצאת למאבק ציבורי נגד מדיניות ממשלת ישראל "לייבש" את קרית שמונה ו"למנוע מילדי העיר את מה שמקבלים ילדי גוש דן".

במטה המאבק אמרו כי "לאחר סגירת המתנ"ס, הספרייה העירונית ובימים הקרובים גם היכל התרבות, החליט ראש העיר לצאת למאבק ללא פשרות בממשלת ישראל עד אשר תיפסק הפגיעה המתמשכת בקריית שמונה".

בנוסף לשביתה תוכננה חסימה של הכניסה הדרמוית לעיר והתושבים, בעלי העסקים והמפעלים היו אמורים לשבות מ-08:00 ועד 09:00 בבוקר, כאות הזדהות עם מאבקה של העיר.

ראש העיר ניסים מלכה האשים כי "מי שסוגר את הספרייה רוצה למעשה לסגור את העיר. מקום שאין בו תרבות הוא מקום שאין בו חיים. כנראה שמה שקורה בקריית שמונה לא מעניין את הממשלה ולא מעניין אף אחד בירושלים. הגענו לנקודת האל חזור ומהיום נשנה את אופן המאבק שלנו כך שנדאג להכאיב לכל מי שמכאיב לנו ולילדינו. חבל שמדינת ישראל מאבדת את קריית שמונה והצפון",

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ