ראש המוסד לשעבר מאיר דגן התבקש להחזיר את הדרכון הדיפלומטי

בקשתו של ראש המוסד לשעבר להשאיר את הדרכון נענתה בשלילה. לטענת ערוץ 2 מדובר בפעולת תגמול של לשכת רה"מ נגד דגן

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, התבקש לאחרונה להחזיר למדינה את הדרכון הדיפלומטי שברשותו. לפי דיווח בערוץ 2, דגן ביקש להשתמש בדרכון בכמה נסיעות שתוכננו לו בשבועות הקרובים, אך בקשתו נענתה בשלילה. בדיווח נטען כי מדובר בפעולת תגמול של לשכת ראש הממשלה על המתקפה התקשורתית שהוביל דגן נגד בנימין נתניהו בשבועות האחרונים.

מאיר דגן. לדברי לשכת רה"מ מדובר בהליך שגרתי. תצלום: אוליבייה פיטוסי

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי בניגוד לפרסום בערוץ 2, משרד החוץ אישר לדגן לאחר סיום תפקידו לפני כמה חודשים "ולפנים משורת הדין, להישאר עוד תקופת מה עם דרכונו הדיפלומטי בשל מספר נסיעות שאותן ביקש לבצע ורק בסיומן הוא יחזיר את הדרכון".

עוד נמסר מלשכת ראש הממשלה כי "דרכון דיפלומטי ניתן לבעלי תפקידים על מנת לסייע להם בעבודתם. על פי הנהלים, כאשר אותם אנשים מסיימים את תפקידם, הם מתבקשים להחזיר את הדרכון הדיפלומטי".

בשבועות האחרונים תקף דגן את ראש הממשלה נתניהו ואת שר הביטחון ברק בכמה פורומים בהם נשא דברים בפומבי. דגן טען כי ההנהגה הישראלית נוהגת בצורה "חסרת אחריות" והדגיש כי הוא אומר את הדברים כדי למנוע אסון "כמו במלחמת יום הכיפורים".

בעקבות דבריו של דגן, מקורבים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, האשימו את ראש המוסד היוצא במעורבות בקנוניה פוליטית להדחתו. המקורבים אף האשימו כי דגן "השתגע" ו"פגע בסודות מדינה" כאשר התבטא נגד תקיפה ישראלית באיראן.

ח"כ יואל חסון (קדימה), יו"ר הוועדה לביקורת המדינה אמר בתגובה כי "מדובר במסע נקמנות והתחשבנות עם מי שהיה מראשי המוסד הטובים של המדינה הזו. שלילת הדרכון אף מסכנת את ביטחונו של דגן ומונעת ממנו את ההגנה הבסיסית של הדיפלומטיה בינלאומית".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ