דניאל טאוב מונה לתפקיד שגריר ישראל בלונדון

טאוב שהיה מעורב בהתמודדות עם תביעות משפטיות נגד בכירים ישראלים בחו"ל, בעיקר בבריטניה, יחליף בתפקיד את רון פרושאור

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד

ועדת המינויים של משרד החוץ בראשות סגן השר דני איילון מינתה היום (שני) את דניאל טאוב לתפקיד שגריר ישראל החדש בלונדון. טאוב ששימש בשנים האחרונות כסגן היועץ המשפטי של משרד החוץ הוא משפטן ודיפלומט מוערך.

במסגרת תפקידיו היה טאוב מעורב בצורה אינטימית במשא ומתן שהתנהל בין ישראל והפלסטינים אחרי ועידת אנאפוליס ועמד בראש הוועדה לתרבות, שלום ומניעת הסתה. לאחר כינונה של ממשלת נתניהו, שימש טאוב כסגנו של ראש צוות המשא ומתן, עו"ד יצחק מולכו.

טאוב גם היה מעורב בפעילות הדיפלומטית מול ועדת החקירה של מזכ"ל האו"ם לאירועי המשט הטורקי ובשורה של פעילויות נוספות למלחמה בדה-לגיטימציה של ישראל. בין השאר השגריר החדש היה מעורב גם בהתמודדות עם תביעות משפטיות נגד בכירים ישראלים בחו"ל, ובעיקר בבריטניה.

דניאל טאוב. היה מעורב בצורה אינטימית במו"מ בין ישראל לפלסטינים. תצלום: אמיל סלמן

טאוב יחליף בתפקיד השגריר את רון פרושאור, שמשמש כעת כשגריר ישראל באו"ם. הוא גבר בהתמודדות על התפקיד על שורה של בכירים אחרים במשרד החוץ ובהם ראש החטיבה לתכנון מדיני ערן עציון וכן על הסמנכ"ל לעניינים אסטרטגיים ג'רמי יששכרוף.

בנוסף למינוי השגריר בבריטניה, ועדת המינויים מינתה היום גם את הדיפלומט חנן גודר לתפקיד שגריר ישראל בקטמנדו ואת הדיפלומט יואל ליאון לתפקיד הקונסול הכללי של ישראל במונטריאול.

שיחת היום | "רון פרושאור,האם ספטמבר הפלסטיני באו"ם מפחיד?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ