ראש הממשלה בנימין נתניהו לשרים: לבחון ייבוא מוצרי חלב

לינדנשטראוס יבדוק גם את תפקוד הוועדה לפיקוח על המחירים; רה"מ נתניהו קרא לשרים: לבחון את פתיחת השוק לייבוא

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מהשרים לבחון את האפשרות לפתוח את שוק מוצרי החלב לייבוא מקביל. במקביל, מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס נענה לפניית יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, והודיע כי יחבר דו"ח מיוחד על סוגיית העלאת מחירי הקוטג' ומוצרי החלב. כך סוכם בתום ישיבת הוועדה.

המבקר לינדנשטראוס. תצלום: מיכל פתאל

המבקר יבדוק גם את תפקוד הוועדה לפיקוח על המחירים, את הרכבה, דיוניה, הפרוטוקולים שלה, שיקוליה וההחלטות שקיבלה. הוא הודיע שיחבר את הדו"ח בהקדם.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום לנושא בישיבת סיעת הליכוד. נתניהו אמר כי מבחינה של הנתונים של השנים האחרונות התברר לו כי מחירי המוצרים שהיו חשופים לתחרות ממוצרים מיובאים ירדו, בעוד שמחירי המוצרים שלא היו חשופים לייבוא עלו. נתניהו אמר כי ביקש מהשרים הנוגעים לדבר לבחון את האפשרות של פתיחת התחומים הללו לייבוא.

אתמול קראה ועדת הכלכלה של הכנסת לחברות החלב לנקוט צעדים מיידיים להוזלת מחירי מוצרי החלב. הוועדה קרא לממשלה להחזיר את מחיר הקוטג' לפיקוח וכן לערוך בחינה של הטלת מע"מ מופחת על מוצרי יסוד, לרבות מוצרי חלב, ולהקים ועדת חקירה פרלמנטרית לנושא. הצעת ההחלטה של הוועדה נוסחה על ידי היו"ר ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד).

ראשי חברות החלב הציעו בדיקה כוללת של עליית המחירים בשנים האחרונות ובכלל זה עליית תשומות היצור, והבטיחו לשתף פעולה. חלקם תלו חלק מעליות המחירים ברשתות השיווק. הם לא נענו לחשוף בישיבה את רווחיהן או להוזיל מיידית את מחירי הקוטג'. ראשי רשתות השיווק, למעט רמי לוי, הבעלים של רשת שיווק "השקמה", לא הופיעו לדיון אף שהוזמנו.

המנהלים של יצרניות החלב הגיבו אתמול לראשונה לחרם הצרכנים על הקוטג'. הרווח שלנו ממוצרי החלב אינו מופרז, טענו, אנחנו לא הכתובת למחאה המוצדקת של הציבור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ