רון פרושאור למנהיגי הקהילה היהודית בארה"ב: דיבורים אינם מספיקים

שגריר ישראל החדש באו"ם הופיע במושב מיוחד של ראשי ועידת הנשיאים, שדן בהיערכות להצבעה על מדינה פלסטינית

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר
ניו יורק

"דיבורים אינם מספיקים. גבשו והכינו תוכנית מבצעית", כך אמר היום (שני) שגריר ישראל החדש באו"ם רון פרושאור למנהיגי הקהילה היהודית בארה"ב. פרושאור שהגיע לפני ימים אחדים לניו יורק הופיע במושב מיוחד וסגור של ראשי ועידת הנשיאים היהודים, שבו נידונה ההיערכות היהודית לקראת ההצבעה במליאת העצרת בספטמבר.

השגריר התריע כי אם הקהילה היהודית בארה"ב רוצה לגלות מעורבות פעילה במאבק לקראת אירועי ספטמבר באו"ם, היא חייבת לגבש מה שהגדיר "תוכנית מבצעית ואופרטיבית ברורה", ולא רק "לציין מהם האתגרים הצפויים לישראל באו"ם".

בנוסח לא דיפלומטי הבהיר פרושאור למנהיגים היהודים כי אם הם רוצים להיות שותפים למאבק של ישראל באו"ם לקראת אירועי ספטמבר, הקהילה חייבת לגלות אחדות וחזית מלוכדת. "אני מודע לכך שהקהילה היהודית לא תמיד מדברת בקול אחיד, אך הפעם חשוב שנפעל בצורה מתואמת מבלי שכולם ינסו לנגן בכינור ראשון".

"לקהילה היהודית יש קשרים חזקים עם אנשי ממשל ומקבלי החלטות ויש לנצל את המיומנות והקשרים של כל אחד מכם כדי שנוכל להביא לתוצאות אמיתיות", אמר. בהמשך דבריו הוסיף השגריר, "הרשו לי להבהיר בבירור כי הכרזה חד צדדית של הפלסטינים באו"ם לא תיצור מדינה פלסטינית בשטח. האו"ם בפני עצמו אינו מכיר במדינות ואין בסמכותו להתוות גבולות. בנוסף כפי שכולנו יודעים, אכיפה חד צדדית ללא קשר למה שקורה בשטח לא תביא לשלום אלא לסבב אלימות נוסף שרק יוביל למבוי סתום".

בתשובה לשאלה בדבר אפשרות שישראל תדבר עם החמאס השיב פרושאור, "על מה מצפים שנדבר עם החאמס? על גודל ארון הקבורה, עומק הקבר ואיזה סוג של פרחים לשלוח למצבה של העם היהודי?".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ