נשיא ארה"ב, ברק אובמה: ישראל וארה"ב שותפות לדרך

באירוע גיוס תרומות שנערך בוושינגטון, הרגיע הנשיא האמריקאי את התורמים היהודיים: "יכולים להיות חילוקי דעות טקטיים"

הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב

הנשיא האמריקאי ברק אובמה השתתף אמש (שני) בשני אירועי גיוס תרומות בוושינגטון עבור "קרן נצחון אובמה", לקראת בחירות 2012. את האירוע הראשון, שנערך במלון "מנדרין אוריינטל" בוושינגטון, ארגנו "האמריקאים למען מערכת היחסים החזקה בין ארה"ב לישראל". ואם לתומכי אובמה היו דאגות לגבי בריחת התורמים היהודים על רקע חילוקי הדעות בין ממשל אובמה לגבין ממשלת ישראל, הערב בהחלט יכול היה להרגיע אותם: כל הכרטיסים נמכרו בסכום שנע בין 25,000 ל-35,800 דולר - הסכום המקסימלי שניתן היה לתרום.

באירוע השתתפו כ-80 תורמים. אחד המארחים של הערב, יו"ר המועצה היהודית הדמוקרטית הארצית, מארק סטאנלי, סיפר ל"הארץ" בשיחה מוקדמת יותר כי הוא לא מסכים לחלוטין עם הטענה שהבחירות האלה יהיו קשות יותר מבחינת גיוס התרומות בקרב התורמים היהודים. "תורמי המפתח חכמים יותר ממה שהרפובליקאים חושבים, והם לא אוהבים את הנסיונות של הרפובליקאים לשקר לגבי רקורד של הנשיא", הוא אמר. "אני לא הבנתי, למשל, מדוע חיים סבן הפך לחדשה ? הוא לא תרם לקמפיין של אובמה גם ב-2008, הוא היה התומך של הילרי קלינטון. אבל זה לא אומר שגם לחיים סבן יש בעיה עם הנשיא על ישראל ? הוא אפילו אמר ל"וושינגטון פוסט" שהנשיא אובמה הוא לא אנטי-ישראלי, ושזו טעות להפוך את ישראל לסוגיה שבמחלוקת".

באירוע גיוס התרומות, אובמה סיפר לתומכים היהודים ש"יכולים להיות חילוקי דעות טקטיים" לגבי פתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אך כולם, אמר, שותפים ליעד של השגת שלום שבו הילדים יכולים ללכת לישון בלילה בלי לדאוג שיפלו עליהם טילים. אובמה אמר שארה"ב וישראל "תמיד יהיו שותפות וידידות איתנות", וכי הברית בין המדינות "בלתי שבירה". עם זאת, אובמה הזהיר כי הנושא של הסכסוך דורש "מבט טרי", כי אם חוזרים על אותן השיטות שכבר נוסו, גם התוצאות יהיו זהות.

בשלב השאלות והתשובות, התקשורת הוצאה מן האולם.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ