בכיר אמריקאי: הסטטוס קוו בין ישראל לפלסטינים אינו קביל

בכיר במשרד החוץ האמריקאי שוחח עם כתבים ועידכן אותם על מאמצי ארה"ב לחדש את המו"מ בין ישראל לפלסטינים. "הפערים בין הצדדים מאתגרים", אמר

הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב

בכיר במשרד החוץ האמריקאי עדכן היום (שלישי) בשיחה עם כתבים על מאמצי הממשל האמריקאי למצוא דרך לצאת מהמבוי הסתום אליו נקלעו השיחות בין ישראל לפלסטינים.

"זו משימה קשה, והפערים בין הצדדים מאתגרים", אמר הבכיר, "הסטטוס קוו אינו קביל, והדרך היחידה להתקדם היא באמצעות החזרה לשיחות. יש כמה תאריכי יעד, למשל בספטמבר, אך אנו לא רוצים לראות את זה בתור מהלך טקטי, אלא כתהליך שיאפשר להגיע לפתרון שתי המדינות".

תצלום: אי-פי

התדרוך נערך בעקבות ביקור המתווכים הישראלים והפלסטינים בוושינגטון, ולקראת ביקורם של השליח למזרח התיכון, דיוויד הייל, ויועצו של הנשיא ברק אובמה, דניס רוס, בירושלים, רמאללה, עמאן וקהיר. ביום שישי בבריסל, יתקיים מפגש של הקוורטט להערכת המצב של תהליך השלום.

בתשובה לשאלת "הארץ" מה בדיוק הם מצפים מישראל כעת, כשהממשל מודה שלא ניתן לצפות ממנה לנהל משא ומתן שהחמאס שותף בו, הבכיר אמר שמדובר בסוגיה סבוכה, שאין כרגע תשובות עליה. "סוגיית הפיוס הפלסטיני זו סוגיה משמעותית, והיא מעלה שאלות שרק הפלסטינים יכולים לענות עליהן, כיצד הם מצפים מישראל לנהל משא ומתן עם צד שלא מכיר בזכות הקיום שלה. אך אנו נוקטים כרגע בעמדה של 'נחכה ונראה', כי הסכם הפיוס עוד לא יושם, הממשלה הפלסטינית עדיין שם, עבאס ופיאד עדיין שם".

על המצב בסוריה אמר הבכיר שארה"ב רואה את דמשק כחלק מהסכם כולל באזור וציין כי זו השאיפה של הממשל, אך הוסיף ש"כרגע אנו לא יכולים לדמיין הסכם שלום עם מישהו שטובח בבני עמו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ