שגריר ישראל לאו"ם, רון פרושאור: על הקהילה הבינ"ל למנוע את המשט

פרושאור שיגר איגרת למזכ"ל האו"ם ולנשיא מועצת הביטחון בה דחק בקהילה הבינ"ל הקהילה הבינ"ל "לשלוח מסר חד משמעי כי יוזמות פרובוקטיביות מעין אלה תורמות רק להעלאת המתיחות באזור"

שלמה שמיר
ברק רביד
(ניו יורק)
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר
ברק רביד
(ניו יורק)

רון פרושאור, שגריר ישראל לאו"ם, שיגר איגרת למזכ"ל האו"ם ולנשיא מועצת הביטחון בה הוא מביע דאגה עמוקה בנוגע למשט הצפוי, אשר לדבריו הוא בעל פוטנציאל להשלכות מסוכנות. "ישראל נחושה לאכוף את הסגר הימי על רצועת עזה", כתב פרושאור. "פעילות מהסוג הזה מטרידה ביותר בייחוד לאור המצב הנוכחי במזרח התיכון. על הקהילה הבינלאומית לשלוח מסר חד משמעי כי יוזמות פרובוקטיביות מעין אלה תורמות רק להעלאת המתיחות באזור".

על אף שהארגון הטורקי IHH הודיע כי לא ישתתף במשט, שצפוי להפליג בסוף החודש, חיל הים תירגל באחרונה תרחישי השתלטות על הספינות.

רון פרושאור. להזהיר את האזרחים מהסכנות הכרוכות בהשתתפות בפרובוקציה. תצלום: דודו בכר

באיגרת טען השגריר פרושאור כי "מטרת המשט אינה הענקת סיוע הומניטארי אלא לעורר פרובוקציות ולשרת אג'נדה פוליטית קיצונית. אין צורך אמיתי במשט מאחר וקיימות דרכים ומנגנונים מקובלים להעברת סיוע לרצועת עזה. לדוגמא, האו"ם מעביר סיוע לעזה על בסיס יומי דרך הדרכים המקובלות".

פרושאור הוסיף כי מנהיגי הקהילה הבינלאומית - לרבות ראשי מדינות, נציגי האו"ם ורוב חברי מועצת הביטחון - מתנגדים למשט, שמטרתו אינה לעזור לפלסטינים אלה לפגוע בישראל. ישראל קוראת לקהילה הבינלאומית לעשות כל שביכולתה כדי למנוע את המשט ולהזהיר את אזרחי המדינות על הסיכונים הכרוכים בהשתתפות בפרובוקציה מעין זאת".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ