משפחת שליט: הצלב האדום נכשל לחלוטין

"אנחנו דורשים מהצלב האדום גישה יותר אקטיבית ותקיפה", אמר נועם שליט בתגובה לקריאת ארגון הסיוע לחמאס לספק אות חיים מגלעד שליט

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

"אנו מצפים מהצלב האדום ליותר תקיפות מול חמאס", כך אמר היום (חמישי) יואל שליט, אחיו של החייל החטוף גלעד שליט. הצלב האדום הבינלאומי קרא היום לחמאס לספק אות חיים מגלעד שליט וציין כי למשפחתו יש הזכות לקשר עם בנה.

"אנחנו דורשים מהצלב האדום גישה יותר אקטיבית ותקיפה", אמר אביו של גלעד, נועם שליט, בתגובה לקריאה יוצאת הדופן של ארגון הסיוע הבינלאומי, "אני רוצה להאמין שיאפשרו לנו לקבל אות חיים מגלעד. אנחנו בדיאלוג שוטף אם הצלב האדום אבל זה לא כל כך עוזר, לא שמעתי מהם גינוי לחמאס על הפשע שהוא מנהל נגד גלעד. בפרשה הזו, הצלב האדום נכשל כשלון מוחלט".

משפחת שליט. תצלום: איציק בן מלכי

יואל שליט קיבל הערב את תעודת בוגר תואר ראשון מהטכניון בחיפה. הוריו וחברתו יערה ליוו אותו בטקס הוקרה מיוחד שנערך לבוגרי מחזור פ"ב של הטכניון. שליט אמר לתקשורת כי "זה רגע משמח עבורי, אבל זה גם יום עצוב. גלעד חסר לי מאוד, חסר לכולנו". הוא הוסיף כי "אי אפשר לעצור את החיים, את זה כולנו יודעים. אבל היום זה יום עצוב כי בדיוק לפני חמש שנים נחטף גלעד".

משפחת שליט לא נשאה דברים בטקס, אב נשיא הטכניון, פרופ' פרץ לביא, אמר על בימת הטקס כי "לטקס בוגרי הטכניון השנה יש משמעות רבה והוא יוצא דופן עבור משפחה אחת שבה השמחה והעצב מעורבבים".

פרופ' לביא אמר כי "בשבת נציין חמש שנים לחטיפתו של גלעד, כאשר בארבע מהן למד יואל אחיו בפקולטה למדעי המחשב. מעטים ידעו מי הוא, הוא לא ביקש שום הקלה וסיים בהצלחה רבה. גלעד נחטף בסמסטר הראשון ללימודיו של יואל, והוא עוד הספיק לעזור ליואל לעבור לדירה בחיפה". הוא הוסיף כי "משפחת שליט היא סמל של אצילות ונחישות בהתנהגותה, כולנו מתפללים וכולנו איתכם במאבקכם".

דובר מטעם החמאס דחה את פניית הצלב האדום היום. "הצלב האדום לא צריך להתערב במשחקי הביטחון של ישראל שנועדו להגיע לשליט. הוא צריך לנקוט עמדה שתוצאתה תהיה סוף לסבלם של האסירים הפלסטינים", אמר דובר החמאס סאמי אבו זוהרי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ