נועם שליט בתגובה לנתניהו: ספק אם ישראל תדע להפעיל לחץ על החמאס

בתגובה לנתניהו שאמר "נגמרה החגיגה של הטרוריסטים בבתי הכלא בישראל", שאל אביו של החייל החטוף "מדוע המתינו ממשלות ישראל 5 שנים?"

ברק רביד
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
ג'קי חורי

"ממשלות ישראל כשלו במשך חמש שנים להפעיל לחץ על החמאס, ספק אם ידעו לעשות זאת היום", כך הגיב הערב נועם שליט, אביו של החייל החטוף, לדבריו של ראש הממשלה לפיהם היחס לטרוריסטים הכלואים בישראל ישתנה.

משפחת שליט בטקס קבלת התואר הראשון של הבן יואל בטכניון, הערב. תצלום: חגי פריד

מוקדם יותר פורסם כי החמאס סירב לבקשת הצלב האדום לבקר את גלעד שליט. בתגובה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת הנשיא כי החליט "לשנות את היחס של ישראל כלפי הטרוריסטים שיושבים בכלא. ניתן להם את כל מה שמגיע לפי החוק הבינלאומי אבל שום דבר מעבר לכך", אמר נתניהו.

"אנו שואלים מדוע המתינו ממשלות ישראל 5 שנים בהן גלעד נמק בכלא החמאס?", אמר נועם שליט והביע פסימיות לגבי דבריו של נתניהו.

"זה הזמן להפסיק את התנאים המפליגים והמופלגים להם זוכים הטרוריסטים בבתי הכלא שלנו", אמר ראש הממשלה בוועידת הנשיא. "נעצור את הנוהל לפיו טרוריסטים שיושבים בכלא הישראלי על רצח חפים מפשע נרשמים ללימודים אקדמאים. לא יהיו יותר מאסטרנטים לרצח ודוקטורנטים לטרור".

נתניהו בוועידת הנשיא, הערב. תצלום: תומר אפלבאום

נתניהו הודה בנאומו למנהיגי גרמניה, צרפת, איטליה וארה"ב על מעורבותם בניסיונות לשחרר את שליט. "אם נאחד כוחות ונמשיך להפעיל על חמאס לחץ פוליטי, מוסרי והסברתי אני משוכנע שנקדם את שחרורו של גלעד", אמר נתניהו.

תמי ארד, אשתו של הנווט הנעדר רון ארד, פרסמה הערב מכתב לציון 5 שנים ליום חטיפת שליט. "חמש שנים עם ישראל נחלק לשני מחנות: המחנה שמאמין ששחרור מחבלים בעסקת חילופי שבויים הוא אסון לעם ישראל והמחנה שגורס שכוח ההרתעה של מדינת ישראל לא יקום או ייפול על כתפיו של חייל בודד, או על ידיהם של אלף רוצחים", כתבה שליט. "זה לא סוד שאני נמנית על המחנה השני, המחנה שממאן לקבל את השבי כברירת מחדל. ההבדל ביני לבין מתנגדי העסקה הוא שאני התבוננתי במו עיני בהתנפצותה של התקווה".

מוקדם יותר היום דווח כי הצלב האדום פנה לחמאס בדרישה לקבל אות חיים משליט ולאפשר לו לקיים קשר עם בני משפחתו כמתחייב על פי אמנת ז'נבה. דובר מטעם החמאס דחה את פניית הצלב האדום. "הצלב האדום לא צריך להתערב במשחקי הביטחון של ישראל שנועדו להגיע לשליט. הוא צריך לנקוט עמדה שתוצאתה תהיה סוף לסבלם של האסירים הפלסטינים", אמר דובר החמאס סאמי אבו זוהרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ