נשיא צרפת ניקולא סרקוזי במכתב למשפחת שליט: צרפת לא תנטוש את גלעד לגורלו

שגריר צרפת העביר להוריו של החייל החטוף מכתב מהנשיא, שבו הוא פונה ישירות אל גלעד: הגיע הזמן שיפסיקו את כליאתך הבלתי נסבלת

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שגריר צרפת בישראל, כריסטוף ביגו, נפגש אחר הצהריים (שבת) עם אביבה ונועם שליט והעביר להם מכתב מנשיא צרפת, ניקולא סרקוזי. במכתב פנה סרקוזי ישירות לחייל החטוף המחזיק גם באזרחות צרפתית

"גלעד היקר", כתב סרקוזי, "מאז חטיפתך לקחתי על עצמי לעשות הכל כדי שתחזור למשפחתך. חזרתי על ההתחייבות הזו בפני אביך כאשר נפגשתי איתו באחרונה בארמון האליזה. צרפת לא תנטוש אותך לגורלך ולא תפסיק לפעול יחד עם גורמים נוספים כולל בעולם הערבי כדי שהסבל הבלתי מוצדק הזה יגיע לקיצו".

במכתב פנה סרקוזי גם לארגון החמאס וקרא לו לשחרר את שליט ולאמץ את העסקה שהציעו המתווכים הגרמנים והמצרים. "הגיע הזמן שהאחראים להחזקתך יקבלו החלטה ויפסיקו את כליאתך הבלתי נסבלת והמקוממת", כתב.

נשיא צרפת ציין במכתב כי התנהלות החמאס סביב כליאתו של שליט היא הפרה של החוק הבינלאומי. "איני יכול להשלים עם כך שאוסרים עליך לקיים תקשורת פשוטה עם קרוביך ולקבל מהם עדכונים, כאילו חילופי מסרים כה פשוטים יהוו סימן של חולשה מצד אלה שמחזיקים בך", כתב הנשיא הצרפתי. סרקוזי סיכם וכתב כי "אני מפציר באלה הכולאים אותך לספק היתר מיידי לאנשי הצלב האדום לפגוש אותך אבל מעל הכל עליהם להשיב לך את חירותך".

מוקדם יותר היום נערכה עצרת בהשתתפות מאות מאות בני אדם לציון חמש שנים לנפילתו של שליט בשבי במועצה האזורית אשכול. המפגינים קראו לממשלה לקבל את התנאים המוצעים לעסקה לשחרורו של החייל החטוף. את העצרת ארגן מטה המאבק למען שחרור שליט ובני המשפחה אינם משתתפים בה. סבו של החייל, צבי שליט, שיגר מכתב שהוקרא בעצרת. "הנוגעים בנושא מדברים אתנו מדי פעם, מלטפים את ראשנו, אבל נכדי האהוב גלעד עדיין נמק ללא עוול בכפו, כאחרוני הפושעים, במרתפי החמאס", כתב.

מפגינים למען שחרור שליט, היום בדרום. תצלום: אליהו הרשקוביץ

"שר הביטחון, אהוד ברק, אתו נפגשתי באחרונה, אמר לי במפורש שהוא בעד ביצוע העסקה כפי שחמאס מתנה, אבל נתניהו מתנגד לה ואין ביכולתו להזיז אותו מדעתו. אמירה זו אינה מבטלת כמובן את אחריותו של שר הביטחון להחזרת-הצלת נכדי, כי בהיותו השר האחראי על הצבא בהכרח הוא גם אחראי על גורלו של החייל גלעד שליט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ