עצרת במלאת חמש שנים לחטיפת שליט: "נתניהו מהמר כל יום על חיי גלעד"

מאות בני אדם באו לציין את יום השנה לנפילתו של שליט בשבי בקריאה לשחררו בעסקת חילופי אסירים. בעצרת הוקרא מכתב מצבי שליט: "ברק אמר לי שנתניהו מתנגד לעסקה ואין ביכולתו להזיזו מדעתו"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

במלאת חמש שנים לנפילתו של גלעד שליט בשבי, הגיעו כ-350 בני אדם לעצרת מחאה שנערכה באנדרטת השריון במועצה האזורית אשכול. המפגינים קוראים לממשלה לקבל את התנאים המוצעים לעסקה לשחרור שליט.

את העצרת ארגן מטה המאבק למען שחרור שליט ובני המשפחה אינם משתתפים בה. סבו של החייל, צבי שליט, שיגר מכתב שהוקרא בעצרת.

משתתפי העצרת בדרום, היום. תצלום: אלי הרשקוביץ

"הנוגעים בנושא מדברים אתנו מדי פעם, מלטפים את ראשנו, אבל נכדי האהוב גלעד עדיין נמק ללא עוול בכפו, כאחרוני הפושעים, במרתפי החמאס.

"שר הביטחון, אהוד ברק, אתו נפגשתי באחרונה, אמר לי במפורש שהוא בעד ביצוע העסקה כפי שחמאס מתנה, אבל נתניהו מתנגד לה ואין ביכולתו להזיז אותו מדעתו. אמירה זו אינה מבטלת כמובן את אחריותו של שר הביטחון להחזרת-הצלת נכדי, כי בהיותו השר האחראי על הצבא בהכרח הוא גם אחראי על גורלו של החייל גלעד שליט".

"הנזק שנתניהו גורם למדינה במניעת הצלתו של החייל גלעד שליט גדול בהרבה בפגיעה במורל העם, במורל חיילי צה"ל והצעירים העומדים בפני גיוס, מאשר הנזק בשחרור אסירים ומיקום אותם האסירים הצפוי לאחר שחרורם. ברור לנו שראש הממשלה בסרבנות להתפשר מהמר כל יום על חיי נכדי ומסכנם. אני חושש שנתניהו מחכה שנשמע שגלעד חלילה לא שרד בתנאים שבהם הוא מוחזק, זאת כדי לשלם מחיר נמוך יותר עבור החזרתו".

גורמי ביטחון ציינו בתגובה כי דברים שנאמרו בעצרת אינם מדויקים.

מפגין עוטה מסכה בדמות שליט. תצלום: אלי הרשקוביץ

ראש הוועדה הקרואה באופקים, צביקה גרינוולד, שזכה בעיטור הגבורה על לחימתו ברמת הגולן במלחמת יום הכיפורים, נאם בעצרת ואמר: "כולם מדברים על מחיר. חמש שנים בידי ארגון טרור הם המחיר היחידי הרוולנטי, ואותו משלמים גלעד ובני משפחת שליט. אף אחד לא באמת משלם מחיר כלשהו. משפחת שליט כבר שילמה מחיר כבד במלחמת יום הכיפורים, עת איבדה את בנה יואל בקרב הבלימה ברמת הגולן. הייתי שם. גם שם היה מחדל, וגם את מחירו שילמו הבנים ומשפחותיהם".

הדר מילר והשלט שהניפה. תצלום: אלי הרשקוביץ

בין השלטים שהניפו משתתפי העצרת בלט שלט שעליו נכתב: "ביבי בן זונה". מניפת השלט, הדר מילר, אמרה: "הייתי כבר ביותר מאלף הפגנות ואין לי מה להגיד על ביבי חוץ מזה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ