משפחת שליט כבלה את עצמה בשלשלאות סמוך לבית ראש הממשלה בירושלים

כמו כן כמה עשרות פעילים חסמו את דרך הגישה למעון ראש הממשלה. נועם שליט: אנחנו כבר חמש שנים בשבי; יואל שליט: מצבו של גלעד יותר גרוע

ניר חסון
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ברק רביד

בני משפחת שליט החריפו היום (שבת) את צעדי המחאה נגד הממשלה. לפנות ערב כבלו את עצמם הוריו של גלעד, נועם ואביבה שליט, אחיו יואל שליט וחברתו יערה וינקלר, את ידיהם ונכנסו לתוך המתחם המאובטח בסמוך לבית ראש הממשלה בירושלים. בני המשפחה התיישבו בכביש הכניסה לבית, כשהם כבולים. מאוחר יותר הצטרף אליהם גם סבו של גלעד, צבי שליט ובני משפחה נוספים.

משפחת שליט, הערב מחוץ למעון רה''מ. תצלום: מיכל פתאל

אביו של גלעד, נועם שליט, אמר בעודו כבול כי "אנחנו משפחה בשבי כבר חמש שנים, חצי עשור שגלעד 'מבלה' בעזה בבדידות איומה ללא קשר עם העולם החיצון. הגיע הזמן שממשלת ישראל, ששלחה אותו למשימה, תחזיר אותו הביתה ואחר כך תעשה את מה שצריך כדי להתמודד עם טרור כזה או אחר, אם וכאשר יהיה צורך". אחיו של גלעד, יואל שליט, הוסיף כי "מצבו של גלעד הרבה יותר גרוע מאיתנו ואנחנו מנסים שישמעו את הקול שלו".

בתשובה לשאלה, האם לדעתו, למרות הצעדים החריפים שהמשפחה נוקטת, ראש הממשלה כבר קיבל החלטה שלא לבצע את עסקת חילופי השבויים, אמר נועם שליט: "בשביל זה אנחנו פה, עד שנראה את גלעד. אם צריך נחריף את הצעדים עד למעשים קיצוניים".

כ-100 פעילים למען גלעד שליט הפגינו בסמוך לבני המשפחה וחסמו את כביש הגישה לבית ראש הממשלה. בין השאר, הם קראו: "אל תגידו די, גלעד עדיין חי".

משפחת שליט, הערב מחוץ למעון רה''מ. תצלום: מיכל פתאל

אחר הצהריים נפגש שגריר צרפת בישראל, כריסטוף ביגו, עם בני משפחת שליט והעביר להם מכתב מנשיא צרפת, ניקולא סרקוזי. במכתב פנה סרקוזי ישירות לחייל החטוף המחזיק גם באזרחות צרפתית.

"גלעד היקר", כתב סרקוזי, "מאז חטיפתך לקחתי על עצמי לעשות הכל כדי שתחזור למשפחתך. חזרתי על ההתחייבות הזו בפני אביך כאשר נפגשתי איתו באחרונה בארמון האליזה. צרפת לא תנטוש אותך לגורלך ולא תפסיק לפעול יחד עם גורמים נוספים, כולל בעולם הערבי, כדי שהסבל הבלתי מוצדק הזה יגיע לקיצו".

הפגנה למען שחרור שליט, היום בדרום. תצלום: אליהו הרשקוביץ

מוקדם יותר היום נערכה במועצה האזורית אשכול עצרת בהשתתפות מאות מאות בני אדם לציון חמש שנים לנפילתו של שליט בשבי. המפגינים קראו לממשלה לקבל את התנאים המוצעים לעסקה לשחרורו של החייל החטוף. את העצרת ארגן מטה המאבק למען שחרור שליט ובני המשפחה לא השתתפו בה. בעצרת הוקרא מכתב שכתב סבו של החייל, צבי שליט. "הנוגעים בנושא מדברים אתנו מדי פעם, מלטפים את ראשנו, אבל נכדי האהוב גלעד עדיין נמק ללא עוול בכפו, כאחרוני הפושעים, במרתפי החמאס", כתב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ