הממשלה אישרה מתן סיוע כספי למתנ"ס קרית שמונה

כחלק מפתרון שהותאם במיוחד למשבר בעיר הצפונית, אושרה העברת 6 מיליון שקלים למרכזים קהילתיים באזורים הסמוכים לגבול

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

הממשלה אישרה בישיבתה היום (ראשון) מתן תמיכה כספית למתנ"ס קרית שמונה. על פי ההחלטה, יוקצו 6 מיליון שקלים לטובת סיוע ממשלתי למרכזים קהילתיים באזורים הסמוכים לגבול וביישובים מאוימים. למעשה מדובר בפתרון שנתפר למידותיו של המשבר בקרית שמונה.

המתנ"ס בקרית שמונה שקע במשך שנים בחובות שהצטברו לכ-9 מיליון שקלים, דבר שהביא להפעלתו על ידי מפרק מפעיל במשך שנה שלמה. בראשית החודש, כשחלפה שנה ולא נמצא פתרון שיחלץ את המתנ"ס מהמצוקה הכספית, הוצא לו צו פירוק - החלטה שהביאה גם לסגירת הספרייה והיכל התרבות, המסונפים למתנ"ס. ההקצאה הכספית שאישרה הממשלה תאפשר להסדיר את חובות המתנ"ס ולאפשר לו לפתוח דף חדש.

נפתלי רז וימין סוויסה אוספים ספרים עבוד הספריה העירונית בקרית שמונה. תצלום: אמיל סלמן

הבוקר הציג שר החינוך, גדעון סער, את ההחלטה בישיבת הממשלה ואמר כי "לממשלה ולמדינה מחוייבות מוסרית לקריית שמונה". השר סער, הודה למנכ"ל משרד ראש הממשלה, אבי גבאי, על פעילותו המהירה לגיבוש הפתרון. סער הוסיף כי הוא "מקווה שההחלטה תאפשר יציאה לדרך חדשה ומענה יציב לצורכי התרבות ותרבות הפנאי בקריית שמונה".

למרות ההחלטה, במטה המאבק של קרית שמונה עדיין לא הסירו את איום השבתת העיר הצפויה ביום שלישי השבוע. מלבד הדרישה למצוא פתרון שיביא לפתיחת מוסדות התרבות בעיר, העלה המטה דרישות נוספות כמו יישום החלטת ממשלת אולמרט אחרי מלחמת לבנון השנייה להבאת מפעל עוגן לקריית שמונה, החזרת ההנחה המקסימלית לילדים במעונות היום לאמהות עובדות, קידום הקמת שכונה חדשה, מתן עדיפות והעברת עבודות ממשרדי הממשלה ובעיקר ממשרד הביטחון למפעלים בקרית שמונה.

ילדי קרית שמונה בספרייה העירונית. תצלום: ירון קמינסקי

במטה איימו כי במידה וההבטחות לא ימומשו ייחסמו בבוקר יום שלישי הכניסות והיציאות מהעיר ולא יתקיימו לימודים. הערב יכונס מטה המאבק ויודיע על המשך צעדיו. מדובר במטה אותו הקימו ראש עיריית קרית שמונה, ניסים מלכה, חברי מועצת העיר, חברי וועד ההורים המרכזי, תעשיינים ותושבי העיר. לדבריהם, הם החליטו "לצאת למאבק ציבורי נגד מדיניות ממשלת ישראל "לייבש" את קרית שמונה ולמנוע מילדי העיר את מה שזכאים ומקבלים ילדי גוש דן".

מעקב "הארץ" אחר המשבר בקרית שמונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ