אהוד אולמרט תוקף את פרקליט המדינה משה לדור: הפך לאובססיבי לגביי

אולמרט התייחס בעדותו לאישום לפיו קיבל שתי הלוואות מאיש העסקים ג'ו אלמליח. "זו הייתה הלוואה בתנאי שוק לכל דבר", אמר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט המשיך היום לתקוף בחריפות את הפרקליטות מעל דוכן העדים. לקראת סיום העדות הראשית של אולמרט במשפטו בבית המשפט המחוזי בירושלים הוא נשאל על ידי עו"ד אלי זהר על האישום של מרמה כלפי מבקר המדינה. האישום מתייחס לשתי הלוואות שאולמרט קיבל מאיש העסקים ג'ו אלמליח בסך 72 אלף דולר ב-1993 ו-100 אלף דולר ב-1998.

במהלך עדותו, ביקר אולמרט את הפרקליטות והעומד בראשה,משה לדור, על דבריו בראיון ל"הארץ". "אני לא יכול להתגבר על התחושה שכל העניין הזה וכל האישום הזה וכל הניסיון לייחס לי ניסיון הונאה היה כל כך אובססיבי אצל גורמים מסוימים שלא היססו לצאת בראיונות עיתונאיים שאני לקחתי הלוואה שערורייתית ואחרי זה גם לטעון שלא החזרתי אותה. דבר שאין בינו ובין האמת שום קשר. כל זה נאמר בעיצומו של המשפט שמתנהל נגדי על ידי מי שחתום על כתב האישום הזה", אמר אולמרט.

הדיון במשפטו של אולמרט הופסק לזמן קצר בעקבות עימות בין הסנגור רועי בלכר לבין הפרקליט אורי קורב. בעקבות הערה של קורב קרא לעברו בלכר: "אי אפשר להגיד עלי דברים בכל הזדמנות. משוב שופטים כבר נתת, עכשיו אתה נותן משוב עורכי דין? חצוף!". בלכר רמז לדברים שאמר קורב על כך ש"השופטים חמורים". בעקבות חילופי הדברים הפסיקו השופטים את הדיון ויצאו להפסקה. לאחריה נמשך הדיון כסדרו.

אולמרט עם פרקליטיו בבית המשפט. תצלום: אוליבייה פיטוסי

על פי כתב האישום אולמרט לא דיווח למבקר המדינה בהתאם לחוק על קבלת ההלוואה השנייה, ולא דיווח על מועד פירעון ההלוואה השנייה. אולמרט טען כי ההלוואה הראשונה ניתנה על פי החוק ותנאי השוק והוחזרה, וההלוואה השנייה הייתה תרומה של אלמליח להוצאות המשפט הקודם של אולמרט בנושא החשבוניות הכפולות. "זו הייתה הלוואה בתנאי שוק לכל דבר שהיו מקובלים אז. הסיכום שלנו היה שזו תהיה הלוואה 'און קול' שאתה מחזיר אותה לפי דרישה, אתה לא קובע מועד להחזרה", אמר אולמרט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ