בניסיון לשנות את תדמיתה האנטי חרדית, לבני נפגשה החודש פעמיים עם הרב פינטו

בביקור בבית הרב באשדוד אמרה יו"ר האופוזיציה שיש לה "זיקה עמוקה למסורת, אך יש מי שמנסים לשנות את זה", ורמזה ליריביה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, ובעלה נפתלי שפיצר, נפגשו בחודש האחרון פעמיים עם הרב הפופולרי יאשיהו פינטו, בביתו באשדוד, בכוונה לשנות את התדמית האנטי-חרדית של לבני.

בפגישות אמרה לבני לבן שיחה כי "המציאות האמיתית היא שיש לי זיקה עמוקה למסורת שראיתי בבית הוריי. היהדות היא חלק מהישראליות שלי. יש מי שמנסה לשנות את המציאות הזאת (יריביה הפוליטיים, ח"ל)". פינטו השיב לה כי "היהדות אינה נחלתה של אף מפלגה. יש לעשות הכל להפריד דת מפוליטיקה". הרב פינטו הוסיף ואמר ללבני כי "חשוב שהציבור יכיר יותר את מחויבותך לערכי המסורת היהודית".

השניים שוחחו גם בעניינים חברתיים. לבני אמרה, "אני מוטרדת מהמצב המדיני והחברתי במדינה. אם אשוב להנהגת המדינה, הממשלה תהיה יותר קשובה לבעיות של עוני ולשכבות החלשות". פינטו השיב כי "האויב האמיתי של החברה בישראל הוא הנהנתנות והאגואיסטיות - כל אדם דואג לעצמו. העובדה שיש המוני ילדים רעבים ושאיש אינו דואג להם היא קטרוג על עם ישראל".

גם בדברים שאמרה אתמול לבני בכינוס הסוכנות היהודית, בעניין מעצרו וחקירתו של הרב דב ליאור, היא ביקשה להדגיש יסודות יהודיים של יחס לחוק. לדבריה, "גם במקורות היהודיים דין המלכות נחשב הדין, זה ליווה את חיי היהודים בגלות, וחייב להוביל את החיים במדינה היהודית. זה חל על כולם. צריך לעצור את זה לפני שיהיה מאוחר מדי ולהסכים על המכנה המשותף הבסיסי".

הפגישות בין לבני לרב פינטו התקיימו בשל יחסה של לבני לחרדים בעבר. בעניין זה התקיימה התכתשות בינה לבין יריבה במפלגה, שאול מופז. במאי 2010 אמרה לבני כי היא מוכנה לחבור לליכוד כדי לעצור את הסחטנות החרדית, ומופז ענה לה בעיתון חרדי. הוא אמר כי זה "נהיה טרנד - מתקפה על חרדים. מתנהל קמפיין שנאה נגד חרדים. אני נגד הקמפיין הזה. קראתי כמה מהאמירות של לבני. אני לא יכול לומר שאני מסכים לזה".

התכתשות נוספת בעניין זה, בין מופז ללבני, היתה לאחר התפטרות ראש הממשלה הקודם אהוד אולמרט, וכישלונה של לבני להקים ממשלה חלופית. מקורבי לבני האשימו אז את מופז בחבלה במשא ומתן בכך שניהל באותה העת מגעים עם ש"ס. מופז, מצדו, טען ש"רק אני יכול לסגור עסקה עם החרדים".

הרב יאשיהו פינטו מאשדוד, בן 38, נחשב רב מקובל ופופולרי למרות גילו הצעיר. הוא מרבה לנסוע בקו אשדוד-מנהטן ומנהל עמותת חסד, "שובה ישראל", המסייעת בחלוקת מזון לנזקקים. בחצרו מתקבצים אלפי אנשים, ובהם גם השרים ישראל כץ ומשה כחלון, ואנשי העסקים ג'קי בן זקן ואילן בן-דב. פינטו מוביל קו תורני המתנגד לפוליטיזציה של הדת ולחלוקת קמעות, אף שחסידיו נשבעים שביכולתו לחולל נסים. הוא מקדם קו של תורה מתוך מאור פנים ונועם הליכות.

דוברה של לבני מסר בתגובה כי היא פגשה את הרב פינטו לבקשתו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ