החמרה נוספת בתנאי אסירי החמאס

השר לביטחון פנים הודיע כי השב"ס יחל להשתמש בקרוב באמצעי מיסוך אלקטרוניים שיקשו על האסירים לשוחח בטלפונים מוברחים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

השר לבטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ, הודיע היום (רביעי) בתגובה לשאילתא, על החלטת משרדו להחמיר את יכולתם של אסירי החמאס לעשות שימוש במכשירי טלפון מוברחים באמצעות הצבת אמצעי מיסוך אלקטרוניים.

לדברי אהרונוביץ', השב"ס ירכוש כבר בתקופה הקרובה את האמצעים שיוצבו בבתי הכלא הביטחוניים. המיסוך יקשה על האסירים לתאם עמדות עם הנהגת החמאס מחוץ לכלא ולתאם פעילות עם אסירי החמאס הכלואים בבתי כלא אחרים.

בנוסף, צפוי המהלך לפגוע באיכות החיים של האסירים שיתקשו ליצור קשר עם בני משפחתם וחבריהם השוהים מחוץ למתחם בתי הכלא. חכ דני דנון (הליכוד) שהגיש את השאילתא בנושא לשר לבטחון הפנים אמר בתגובה כי, "הדבר לא מספק. יש להפסיק את חגיגות הקנטינות בתחומי הכלא".

המיסוך יקשה על האסירים לקיים קשר עם הנהגת החמאס. תצלום: אייל ורשבסקי

מוקדם יותר השבוע ועל רקע יום השנה החמישי לחטיפתו של גלעד שליט, הודיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על החמרה בתנאי כליאתם של אסירי החמאס. נתניהו התחייב כי "לא יהיו עוד מאסטרנטים לרצח ודוקטורנטים לטרור" אולם בדיקת "הארץ" העלתה כי ההליכים עליהם דיבר נתניהו החלו להיות מיושמים כבר לפני שנה.

בשל הכרזת נתניהו הודיע משרד האסירים של החמאס כי כל האסירים בבתי הכלא הישראלים החברים בחמאס, יפתחו בשביתת רעב של יום במחאה על מה שהוא כינה "החרפת מדיניות הבידוד של מפקדים בארגון". אולם בסופו של דבר השב"ס דיווח כי מלבד בית כלא אחד אסירי החמאס לא שבתו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ