השר אהרונוביץ': אין אדם שהוא מעל החוק

השר לביטחון פנים הבהיר בכנסת כי הרב דב ליאור נעצר בחשד להסתה לאלימות וגזענות. המפכ"ל: על האזרחים שווים בפני החוק

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר היום (רביעי) כי ההחלטה לעכב את הרב ליאור לחקירה נבעה מחשד שביצע עבירה פלילית בגין הסתה לאלימות וגזענות ולא בשל דעות שהשמיע במסגרת פרסום דבר הלכה. אהרונוביץ' השיב לשאליתא בנושא בכנסת ואמר כי "גם במדינה יהודית ודמוקרטית כל אדם שווה בפני החוק ואין אדם מעליו".

לדברי אהרונוביץ' הספר "תורת המלך" נבחן על ידי פרקליטות המדינה, שקבעה כי יש בו משום פרסום הסתה לגזענות ולאלימות. לפיכך, באפריל 2010 התקבלה באגף חקירות ומודיעין הנחייה לפתוח בחקירה כנגד כותבי הספר "תורת המלך" וכנגד הרבנים נותני ההסכמה לספר, בחשד לפרסום והחזקה של חומר המסית לאלימות ולגזענות.

השר אהרונוביץ'; תצלום: אמיל סלמן

לרב הועבר זימון לחקירה ע"י שוטרים אך הוא מסר שלא יתייצב לחקירה. בחודש ינואר 2011 הוצא צו מעצר על-ידי בית-משפט שלום בראשל"צ כנגד הרב וזאת בעקבות סירובו להתייצב לחקירה. עד לאחרונה נעשו ניסיונות נוספים לתאם עם הרב את חקירתו, בחשד לעבירה, ע"י גורמים שונים, אך ללא הצלחה.

במהלך טקס הענקת דרגות לתת ניצבים שנערך היום במשרדו של השר לביטחון פנים התייחס גם מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, למעצרו של הרב דב ליאור ואמר כי "התנאי לשלטון החוק הוא אכיפה שוויונית שאינה מפלה איש, כל האזרחים שווים בפני החוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ