המשט לעזה צפוי לצאת בסוף השבוע, בהיקף קטן

המארגנים הצהירו כי במשט ישתתפו כעשר ספינות, אך מספרן עוד עשוי להיות קטן יותר. ברק העריך כי יהיה פחות אלים מקודמו

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס הראל
עמוס הראל

משט הסיוע לעזה ייצא כנראה לדרכו במהלך סוף השבוע, בהיקף קטן מכפי שצפו מראש המארגנים. תקלות טכניות ובעיות בירוקרטיות עיכבו עד כה את יציאת הספינות לדרכן. אם יתגברו עליהן מארגני המשט, עשוי העימות עם חיל הים הישראלי להתרחש, במרחק רב מחופי ישראל, בשבת או ביום ראשון.

המארגנים מצהירים בימים האחרונים שבמשט ישתתפו כעשר ספינות, אולם מספרן עוד עשוי להיות קטן יותר. החבלה שהתגלתה באחת הספינות, לצד השלכותיה של השביתה הכללית ביוון, גרמו לעיכובים. האיחור ביציאת המשט מפחית כנראה בהדרגה גם ממספר הפעילים, שחלקם לא נערכו מראש לדחיות בלוח הזמנים.

המארגנים שומרים בסוד את מועד היציאה לדרך והמקום המתוכנן לחבירת הספינות. הם שבו והצהירו היום (רביעי), על רקע הטענות בישראל כאילו מתוכננת אלימות במשט, כי חייבו את המשתתפים להתחייב שלא יפעילו התנגדות אלימה.

בינתיים, פעל שר הביטחון אהוד ברק לנסות ולהנמיך את הציפיות להתנגשות, שלובו בחלקן השבוע בידי מערכת הביטחון עצמה. ברק אמר הערב בראיון לערוץ 2 כי אמנם הנחה את צה"ל לעצור בכוח את המשט אם יסרבו הספינות להיענות לדרישה שלא לשוט לעזה, אולם העריך כי המשט הפעם יהיה פחות אלים מקודמו. "המרמרה וה-IHH אינם הפעם", אמר. לדבריו, ייתכן שתהיה קבוצה קטנה מקרב המשתתפים שתפעיל אלימות אולם להערכתו לא מדובר בעוצמת התנגשות דומה לזו של המשט אשתקד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ