מארגני המשט לעזה: ישראל חיבלה בספינה האירית

מארגני משט המחאה לעזה מתכננים לערוך היום מסיבת עיתונאים, בה יימסרו פרטים נוספים על החבלה שהתגלתה בספינה "חירות"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

חבלה התגלתה בספינה האירית "חירות", כך דיווחו הבוקר (חמישי) מארגני המשט לעזה. על פי מארגני המשט, ישראל היא שחיבלה בספינה, באופן שיכול היה לגרום לטביעתה אם היתה בלב ים. האירוע התרחש במים הטריטוריאליים של טורקיה. לפני ימים מספר טענו המארגנים כי ישראל חיבלה בספינה השבדית.

דרור פיילר, דובר המשט, אמר לגלי צה"ל כי הוא אין בידיו הוכחה כי הנזק נגרם בידי ישראל, אך טען כי המדינה תעשה הכל כדי לעצור את המשט לעזה. "ראיתי את הפגיעה, וברור שהיא נעשתה באופן מתוכנן ומקצועי", אמר, "היחידה שיכולה להרוויח מזה היא ממשלת ישראל". היום צפויים מארגני המשט לערוך מסיבת עיתונאים, בה יימסרו פרטים נוספים.

מארגני משט המחאה לעזה הצהירו בימים האחרונים שבמשט ישתתפו כעשר ספינות, אולם מספרן עוד עשוי להיות קטן יותר. החבלה שהתגלתה בספינות, לצד השלכותיה של השביתה הכללית ביוון, גרמו לעיכובים. האיחור ביציאת המשט מפחית כנראה בהדרגה גם ממספר הפעילים, שחלקם לא נערכו מראש לדחיות בלוח הזמנים.

המארגנים שומרים בסוד את מועד היציאה לדרך והמקום המתוכנן לחבירת הספינות. הם שבו והצהירו אתמול, על רקע הטענות בישראל כאילו מתוכננת אלימות במשט, כי חייבו את המשתתפים להתחייב שלא יפעילו התנגדות אלימה. אתמול פורסם כי אחת מספינות המשט לעזה כבר מפליגה לכיוון מקום הפגישה המיועד של כל הספינות במים הבינלאומיים, ואינה מתכוונת לעגון לפני כן. מדובר בספינה הצרפתית "כראמה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ