השייח' ראאד סאלח הועבר למתקן כליאה לשוהים בלתי חוקיים

גירושו של מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלמית, שנעצר לפני יומיים בבריטניה, נדחה לפי שעה בערבות ערעור שהגישו סנגוריו

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי

השייח' ראאד סאלח, שנעצר בבריטניה לפני יומיים, הועבר הבוקר (חמישי) למתקן כליאה לשוהים בלתי חוקיים ליד נמל התעופה הית'רו בלונדון. עם זאת, גירושו לא יצא לפועל לפי שעה בעקבות ערעור שהגישו סנגוריו.

עורכי הדין של השייח' סאלח מבקשים לבטל את הגירוש ולאפשר לו להמשיך בתכניותיו כפי שנקבע מראש. לדבריהם,"לא היתה שום מניעה חוקתית או צו שאוסר על השייח' סלאח להיכנס לבריטניה". הסניגורים טענו כי הם מתנגדים לכל הצעה שתבוא מהמשטרה כמו הכוונה לגרשו מחוץ למדינה.

השייח' ראאד סלאח. תצלום: אילן אסייג

משרד הפנים הבריטי פתח אתמול בחקירה דחופה בנושא כניסת השייח' לבריטניה. שרת הפנים תרזה מיי אמרה כי במשרדה בודקים איך הצליח להיכנס למדינה למרות שהוטל עליו איסור כניסה לבריטניה. היא הודיעה גם כי סלאח יגורש.

בתנועה האיסלאמית דוחים בתוקף את הטענה שהשייח' סלאח נכנס לבריטניה בדרך לא חוקית או שהמציא מסמכים מזויפים.

אתמול קיימה התנועה ישיבת חירום באום אל פאחם והודיעה על קיום הפגנה מול שגרירות בריטניה בישראל אליה הגיעו כמאה בני אדם. המפגינים קראו לשחרורו המיידי ויצאו נגד מה שהגדירו כ"כניעה הבריטית לאויב הציוני" ו"נסיון סתימת הפיות והרדיפה הפוליטית של ממשלת בריטניה נגד השייח'". במהלך ההפגנה התעמת אחד הפעילים שנשא את דגל פלסטין עם עובר אורח שתלש את הדגל מידיו. התנועה האיסלמאית סיפרה כי הפעיל נעצר והועבר לתחנת המשטרה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ