נתניהו: לישראל הזכות לפעול נגד הניסיונות להכשיר את הברחת הנשק

בנאומו בטקס סיום קורס טיס, הודה נתניהו למנהיגים הפועלים נגד "משט הפרובוקציה" וציין באופן מיוחד את ראש ממשלת יוון

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה הערב (חמישי) למנהיגים הזרים המסייעים למאמץ הישראלי למנוע את המשט הבינלאומי לעזה. בנאומו בטקס סיום קורס טיס בבסיס חצרים בדרום, הדגיש נתניהו כי לישראל הזכות המלאה להגן על עצמה מפני הכשרת הברחות הנשק לרצועת עזה, אותה הגדיר "מובלעת הטרור של החמאס".

"מדינת ישראל ניצבת בפני אתגרים רבים, ואתם עומדים בראש כוחו של צה"ל שנערך אל מול אלה הקמים עלינו", אמר נתניהו. "האיומים לובשים ופושטים צורה ושוב לובשים צורה. ישנם נסיונות בלתי פוסקים לערער על עצם קיומנו ועל שלמות גבולותינו, ועם זאת צה"ל ומערכת הביטחון ושאר זרועות הביטחון נענים לאתגר הזה ומפתחים בעקביות ובשיטתיות - ואני מוסיף: לעתים קרובות בגאוניות - את יכולת ההגנה שלנו לטווחים שלא הכרנו. במאזן הכולל, עולה כוחה של מדינת ישראל בהתמדה ואנחנו נכונים ויכולים לכל אתגר".

נתניהו בטקס, הערב. תצלום: משה מילנר / לע"מ

לדברי נתניהו, "היכולת להגן על עצמנו היא היסוד ההכרחי בשלום שהושג ובשלום שיושג עם שכנינו, אך לעתים אנחנו נדרשים לא רק להדוף את ההתקפות הפיזיות של אויבינו, אלא גם את המתקפה על זכותנו להגן על עצמנו".

ראש הממשלה הודה למנהיגים בעולם שפעלו נגד "משט הפרובוקציה", ובראשם מנהיגי ארצות הברית ואירופה, מזכ"ל האו"ם באן קי-מון וראש ממשלת יוון יורגוס פפנדריאו. כזכור, ספינות המשט נערכות לצאת מיוון.

נתניהו הצהיר כי "לישראל הזכות המלאה לפעול נגד הניסינות להכשיר את הברחת הטילים, הרקטות ושאר כלי הנשק למובלעת הטרור של החמאס. החמאס הוא אויב אכזרי, הוא פוגע בערינו ובילדינו הוא מחזיק את גלעד שליט זה חמש שנים".

ראש הממשלה הוסיף ואמר כי "הקהילה הבינלאומית מאוחדת בדרישה מהחמאס לשחרר את גלעד לאלתר וקודם כל לאפשר לצלב האדום לבקר אותו. מדינת ישראל מחויבת לשחרורו של גלעד ולהחזרתו הביתה בשלום".

איראן מגזימה בפרסום יכולותיה

נשיא המדינה שמעון פרס שנאם אף הוא בטקס, איחל לאיראן עתיד חופשי, והבהיר עם זאת כי ישראל תוכל להתמודד עם האיום שמציב המשטר האיראני.

"חיל האוויר מאפשר למדינת ישראל להיות מדינה ברת הגנה ולא רק ארץ ברת גבולות בני הגנה, מדינה המסוגלת להגן על מלוא שטחה ועל ביטחון שמיה", אמר פרס. "ישראל אינה מדינה קלת דעת. אנו יודעים את הסכנות העומדות בפנינו ובראשן הסכנה האיראנית - איראן שראשיה מאיימים בפומבי על קיום ישראל, וממשלתה משקיעה הון עתק בבניית מערכת צבאית וטרוריסטית בעלת אופי תוקפני".

פרס הוסיף ואמר כי "איננו קלי דעת, אך גם לא אובדי עצות. איראן מגזימה בפרסום היכולת הצבאית שלה. ואני מציע לאיראן שלא לטעות ביכולותיה של ישראל, גם אם אינן פומביות. לאיראן אין יציבות ואין חירות ואני מאחל לה עתיד ללא רודנות.

"אנחנו נדע לעמוד בפני הסכנה האיראנית. נדע להתמודד עמה מבלי לוותר על שאיפתנו לשלום", אמר הנשיא. "למדינת שלום ישנן איכויות חבויות בתוכה. לבניה יש תחושת צדק שהיא עוצמה בפני עצמה. מפקדי החיל, פרחי הטייס, אנשי צוותי האוויר והקרקע - המדינה גאה בכם ומצדיעה לכם".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ