ח"כ יצחק הרצוג: נמאס מהשמצות המועמדים לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה

ח"כ הרצוג הגיש את מועמדותו לתפקיד והגיב לדברי מצנע שפורסמו הבוקר ב"הארץ"; הרצוג: זו תקופה במפלגה שכולנו רוצים לשכוח

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

"כדאי שהמועמדים ינהגו באחריות ויפסיקו את ההתכתשות שתחזיר אותנו לימי מפלגת העבודה שכולנו רוצים לשכוח", אמר היום (חמישי) ח"כ יצחק הרצוג, בהתייחסו להתבטאויותיו של עמרם מצנע, שפורסמו הבוקר ב"הארץ".

הרצוג אמר את הדברים בשעה שהגיש את מועמדותו לראשות המפלגה. זמן קצר אחריו הגישה גם ח"כ שלי יחימוביץ את המסמכים למועמדות לראשות העבודה למזכ"ל המפלגה, חיליק בר. רישום המועמדים לקראת הבחירות שיתקיימו ב-12 בספטמבר הסתיים הערב. מלבד הרצוג, יחימוביץ ומצנע, הגישו מועמדותם עמיר פרץ ואראל מרגלית. ראש מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט, שהודיע על כוונתו להתמודד, לא הציג בסופו של דבר את מועמדותו.

"לחברי המפלגה נמאס מפלגנות והשמצות", אמר הרצוג בשעה שהגיש את מועמדותו, "עם כל הכבוד, המפלגה חשובה יותר מספינים ויצירת כותרות שמועמדים יוצרים לטובתם האישית", אמר היום הרצוג. "אני לא מתכוון לקחת חלק במשחק השקוף של מי יותר פרובוקטיבי. אני מתכוון לנצח את הבחירות ולאחר את השורות".

הרצוג: מחזירים אותנו לתקופות שאנו רוצים לשכוח; תצלום: תומר אפלבאום

הרצוג אמר את הדברים על רקע התבטאויותיו של מועמד אחר לראשות מפלגת העבודה - עמרם מצנע, בראיון שהעניק ל"הארץ", ויתפרסם מחר. הבוקר פורסם חלק מהראיון בו מותח מצנע ביקורת חריפה על יריבתו לתפקיד יו"ר המפלגה. "אצלה, כל מי שיש לו פנקס צ'קים בכיס ויותר מאלף שקל חופשי בבנק הוא מטרה והוא מושחת", אמר מצנע במהלך הראיון. "גם אני בעד צמצום הריכוזיות, אבל בסופו של דבר מי שמייצרים הכי הרבה מקומות עבודה הם הטייקונים, גם אותם טייקונים שנגדם היא יוצאת".

בהמשך, הטיח מצנע ביחימוביץ' כי מרוכזת במגוון מאוד מצומצם של תחומים, בהם היא פעילה. "יש עוולות בתוך החברה הישראלית שבהן לא תמצא את שלי: עניין העובדים הזרים, המיעוטים, ערביי ישראל. היא פשוט לא שם. כל התחום המדיני-ביטחוני, תחום מרכזי, איך שלא תהפוך את זה, הוא לא קיים מבחינתה", אמר מצנע בראיון.

בתגובה לדברים אמרה יחימוביץ': "צר לי על מצנע שאיבד את הסולידיות שלו. מי שמתנהג כאילו אין מחר כנראה מבין שאין לו מחר פוליטי ולכן הוא תוקף באופן משולח רסן מתמודדים אחרים הנוהגים בו בהגינות".

יחימוביץ, האשה היחידה מבין המתמודדים על ראשות המפלגה, אמרה בעת הגשת המועמדות: "אני בטוחה ביכולתי להחזיר את מפלגת העבודה למקומה הטבעי והראוי כמפלגה סוציאל-דמוקרטית וגאה להיתמך בידי ציבור גדול, חופשי ואידאולוגי המאמין כי ניתן להשיב את אמון הציבור במפלגה ולהובילה בחזרה אל הנהגת המדינה".

מזכ"ל המפלגה, חיליק בר, אמר היום כי "מועמדותם לראשות המפלגה של כל החמישה, אשר הינם ללא ספק אנשים בעלי זכויות ציבוריות רבות, כל אחד בתחומו, מוכיחה כי מפלגת העבודה הינה מניה חשובה ששווה ונכון להשקיע בה. אין לי ספק כי לאחר הבחירות, יתאחדו שאר המועמדים סביב היו"ר הנבחר, יחד עם פעילי המפלגה וראשיה, ויובילו את המפלגה חזרה למקום לו היא ראויה בציבור ובחברה הישראלית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ