ח"כים מחו בפני קאנצלרית גרמניה על הזמנת משלחת איראנית לבונדסטאג

חברי ועדת החוץ והביטחון גילו שנציגים גרמנים נפגשים עם משלחת של הפרלמנט האיראני, מה שלדבריהם שולח מסר שהסנקציות "נעשות בקריצה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

משלחת של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, השוהה בביקור רשמי בגרמניה, שיגרה היום (חמישי) מכתב מחאה חריף לקאנצלרית, אנגלה מרקל, ולבכירים נוספים בממשלת גרמניה, לאחר שחברי המשלחת גילו כי במקביל אליהם זומנה לבונדסטאג משלחת רשמית של הפרלמנט האיראני, המג'לס.

כשגילה את נוכחותה של המשלחת האירנית, החליט יו"ר הוועדה ח"כ מופז, לאחר התייעצות עם חברי המשלחת ח"כ רוני בר-און, ח"כ משה (מוץ) מטלון, ח"כ זאב ביילסקי, וח"כ עינת וילף, למחות בפני הקאנצלרית, שר החוץ הגרמני, יו"ר הבונדסטג ויו"ר ועדת החוץ של הבונדסטג. "אנחנו, יו"ר וחברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, הנמצאים בביקור רשמי בברלין, מוחים נחרצות על ביקור חברי המג'לס האיראנים בברלין ומביעים את אכזבתנו העמוקה מקבלתם על ידי בכירים רשמיים בגרמניה, כולל בפרלמנט הגרמני".

חברי הכנסת כתבו כי "המג'לס האיראני הוא פסאדה פרלמנטרית המכסה על משטר רצחני המדכא את אנשיו, רוצח ומענה סטודנטים צעירים המפגינים למען חופש, תומך ומייצא טרור, מסייע למשטרו של אסד לדכא את ההפגנות נגדו, מכחיש את השואה בעת שהוא מייצר נשק גרעיני וטילים לנשיאתו במטרה לבצע רצח עם נגד היהודים ולמחוק את מדינתו היחידה מהמפה.

"לא ייתכן שבה בעת שגרמניה קוראת למשטר סנקציות קשוח נגד המשטר האיראני, נציגים רשמיים של גרמניה ושל אזרחיה חותרים תחת מדיניות זו", מחו חברי ועדת החוץ והביטחון. "בכך שהם נפגשים עם חברי המג'לס האיראני, הם שולחים מסר מסוכן שהסנקציות האיראניות נעשות בקריצה".

עוד נאמר במכתב הח"כים: "איננו יכולים לעמוד מנגד בעת שנציגים גרמנים מקיימים דיאלוג עם משטר הקורא לרצח עם. אנו רואים בדאגה את הקשרים המסוכנים בין נציגים גרמנים ומקביליהם האיראנים ומקווים שקשרים אלו יופסקו. איננו יכולים לשתוק בעת שנציגי משטר רצחני מתקבלים בלבה של אירופה הדמוקרטית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ