היערכות שיא בשכם לקראת כניסת רבנים בכירים לקבר יוסף הלילה

המשטרה וצה"ל נמצאים בכוננות שיא בסביבות העיר שכם. המשטרה אישרה להכניס 20 אוטובוסים, אך כנראה נמכרו כרטיסים ל-40 אוטובוסים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

המשטרה וצה"ל בהיערכות שיא בסביבות העיר שכם, לקראת כניסה צפויה הלילה לקבר יוסף, בליווי רבנים בכירים. עם זאת, ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, ורב האזור אליקים לבנון, הודיעו כי הם מחרימים את הכניסה הלילית לקבר במחאה על התנהלות הרשויות.

החרמת הכניסה באה כתגובה לכך שהמשטרה ביטלה שישה אוטובוסים שסוכם מראש כי יוכלו להיכנס. פרט לשניים, גם בכירים נוספים שתיכננו להצטרף למתפללים ביטלו את הגעתם למקום.

בסוף השבוע תקף אחד מבכירי הרבנים הליטאים, הרב אהרון לייב שטיינמן, את הביקורים בקבר יוסף ופסק שאסור לבוא לאתר הנמצא בשכם, גם לא בכניסה מתואמת ומסודרת. הרב אף השווה את הנכנסים למתאבדים.

מתבצרים בקבר יוסף. תצלום: ניר כפרי

מאז נורה למוות בן יוסף לבנת בהסתננות לקבר באפריל, נשמעות דרישות בימין לחזרה קבועה לקבר. בפעמיים האחרונות שנערכו כניסות מסודרות, הסתננו עוד מאות שוהתבצרו במתחם הקבר.

המשטרה אישרה 20 אוטובוסים, נמכרו כרטיסים ל-40 אוטובוסים

כהפקת לקחים מאירועי ההסתננות הקודמים, הוחלט להעביר את הטיפול בהכנסת האוטובוסים למשטרה, וגדוד של חטיבת כפיר יתפרס בתוך העיר לאבטחה. נכון לעכשיו, המשטרה אישרה להכניס 20 אוטובוסים, אבל ככל הנראה, נמכרו ברחוב החרדי כרטיסים ל-40 אוטובוסים, כאשר המטרה היא להביא למקום אלפי מתפללים, שיצרו לחץ על המחסומים.

עוד הוחלט להקים שטח סטרילי סביב שכם, מצומת תפוח עד צומת הג'ית. במקומות אלו הוצבו גדרות תיל למנוע עקיפה של מחסומי צה"ל.

מטה חומש תחילה הגיש עתירה לבג"ץ, בדרישה להורות למשטרה לאפשר להם לקיים עצרת בפאתי שכם עבור אלו שלא יצליחו להיכנס לקבר. אולם כעבור מספר שעות משך המטה את עתירתו נגד המשטרה וביטל את קיומה של העצרת.

תחקיר ההסתננות לקבר יוסף: צה"ל מבקר את בתי המשפט ומבקש סיוע מהשב"כ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ