שר הביטחון אהוד ברק: מאוד לא אוהבים את חוק החרם, הוא יגיע למבחן בג"ץ

ברק, שנעדר במהלך ההצבעה על החוק השנוי במחלוקת, אמר כי הוא "בטוח שכולנו נכבד את הקביעות ואת דברו של בג"ץ"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר הביטחון אהוד ברק התייחס הערב (רביעי) לחוק החרם שאושר השבוע בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. בישיבת מועצת מפלגת העצמאות שבראשה הוא עומד אמר ברק כי "אנחנו מאוד לא אוהבים את חוק החרם והוא יגיע למבחן בג"ץ. אני בטוח שכולנו נכבד את הקביעות ואת דברו של בג"ץ". שר הביטחון נעדר בזמן ההצבעה על החוק בתחילת השבוע.

ברק, הערב. תצלום: מוטי מילרוד

ברק גם הגיב להצעת החוק של ח"כ יריב לוין מהליכוד לפיה הכנסת תוכל להטיל וטו על מינוי שופטים לבית המשפט העליון. "אני שומע בימים האחרונים אמירות שמנסות לסדוק את אמון הציבור בבית המשפט העליון". לדבריו, "בית המשפט העליון הוא אבן ראשה של הדמוקרטיה הישראלית ומרכיב מרכזי באחדותה ועוצמתה. כל מי שמערער על שיקוליו, סמכויותיו או עצמאותו מערער בעצם את העוצמה ואת האחדות הפנימית של הדמוקרטיה הישראלית. גם אני וגם חברי בעצמאות ולצד חברים בליכוד ובמפלגות אחרות, נאבקים וגם נמשיך להיאבק למען העצמאות של בית המשפט העליון, חיזוק שלטון החוק ועליונות המשפט".

שר הביטחון הוסיף: "ישנה עוד כוונה, שעוד רק בחיתוליה, להעביר שימוע את המועמדים לבית המשפט העליון. יוזמה ששמענו עליה היום בפעם הראשונה. מדובר ברעיון עוועים, מיותר לחלוטין במבנה המשפט ובמבנה המערכת הישראלית. אני קורא לראש הממשלה ולהנהגת הקואליציה למצוא את הדרך להסיר את זה מסדר היום, זהו דבר מיותר לחלוטין ומזיק".

נתניהו היום בכנסת. תצלום: אמיל סלמן

מוקדם יותר היום התייחס בראשונה ראש הממשלה בנימין נתניהו לחוק השנוי במחלוקת. "אני לא רוצה שתתבלבלו", אמר נתניהו בכנסת, "אני אישרתי את החוק. אם לא הייתי מאשר אותו הוא לא היה עובר. אני נגד חרמות שמכוונים נגד מדינת ישראל. יש לנו אחים שמתגוררים כאן, במרחק של 11 דקות נסיעה - במעלה אדומים. אתם רוצים לקפל את אריאל או את גוש עציון? תלכו לכנסת, תקימו ממשלה שתפעל ברוח הזו. אבל לפגוע במשפחות ולפגוע בילדים שנמצאים באריאל? בעיני זה לא צעד לגיטימי. אגיד יותר מזה, לבוא אחר כך ולהגיד שממשלת ישראל צריכה לממן אותם? זה אבסורד. החוק מטפל בדברים האלה בצדק ובדין".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ