אב שכול לרמטכ"ל במיל' דן חלוץ: אתה מנסה לגזור קופון, לא נשכח

יואב צור, אביו של סמל איתמר צור, השתלח ברמטכ"ל לשעבר בטקס לזכר הנופלים במלחמת לבנון השנייה. חלוץ: כואב את כאבם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

טקס הזיכרון לנופלי מלחמת לבנון השנייה החל היום (שני) באקורד צורם, כאשר יואב צור, אביו של סמל איתמר צור, לוחם שריון שנפל בקרב, השתלח ברמטכ"ל המלחמה דן חלוץ. רגע לפני תחילת הטקס הוא הטיח בחלוץ, שלפני מספר חודשים התפקד למפלגת קדימה, כי בבואו לטקס הממלכתי הוא "מנסה לגזור קופון פוליטי", וכי "כל החיבוקים לא יעזרו, אנחנו לא שוכחים".

היתה זו הפעם השנייה מאז המלחמה שחלוץ הגיע לטקס השנתי לזכר הנופלים, ומיד כשנודעה כוונתו בימים האחרונים הוביל צור מחאה נגדו תחת הטענה כי הוא אחראי לכשלי המלחמה. חלוץ אמר לאחר הטקס כי הוא "מכבד את המקום ואת האירוע". הוא שב ומסר בהודעה לעיתונות לאחר האירוע כי "אינני רוצה להתווכח עם משפחה שאיבדה את היקר לה מכל. כמי שלחם ואיבד חברים לדרך, אני לוקח חלק באירועי זיכרון לחיילי צה"ל מזה עשרות שנים ואמשיך לנהוג כך כל חיי. אני כואב את כאבם ומשתתף בצערם".

חלוץ, היום. תצלום: אמיל סלמן

במלחמת לבנון השנייה נפלו 121 חיילי צה"ל, ועוד 44 אזרחים. בטקס הזיכרון בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים, במלאת חמש שנים למלחמה, השתתפו נוסף לבני המשפחות, גם הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, שהיה מפקד זרוע היבשה בזמן המלחמה, וכן שורה של אנשי ציבור, בהם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, שהיתה שרת החוץ בעת המלחמה.

"עם רווי מלחמות אנחנו, אבל אנחנו עם צמא שלום", אמר השר להגנת העורף מתן וילנאי, נציג הממשלה. לדבריו, "במלחמת לבנון השנייה זרועה האיתנה של ישראל בזירת הלחימה הניבה שקט כמעט מוחלט בגבול הלבנון וסיפקה הגנה וביטחון ליושבי הצפון. מידת המעורבות הבינלאומית גברה, צבא לבנון התפרס בדרום לבנון תוך דחיקת הכוחות האויבים צפונה, שגרת חייהם של תושבי הצפון הושבה על כנה אולם המחיר היה כבד, כבד מנשוא".

הוא הוסיף בסוף דבריו: "נדר נישא בלבנו להיות מתוקנים וראויים יותר באורחות חיינו ובדמות החברה והמדינה לערכים לחלום ולתקווה שבשמם הם נתנו את חייהם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ