הכנסת דחתה את חוק הנישואים האזרחיים

ח"כ הורוביץ שיזם את הצעת החוק אמר כי, "שוב נכנעה הכנסת לכפייה דתית ולפחדנות פוליטית ומונעת זכות אזרח בסיסית ממאות אלפי ישראלים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת הכנסת הפילה היום (רביעי) את הצעת החוק לכינון נישואים אזרחיים בישראל, שיזם ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ). ההצעה עלתה היום בקריאה טרומית וזכתה לתמיכתם של 17 חברי כנסת. 40 חברי כנסת נוספים התנגדו להצעה. רוב חברי סיעת קדימה נעדרו מההצבעה, וסירבו לתמוך בכינון נישואין אזרחיים.

על פי ההצעה ייערכו גם הגירושין בהתאם לדרך הנישואין, אלא אם יש הסכמה בכתב של בני הזוג להתגרש בדרך אחרת. בני זוג המבקשים להינשא נישואים אזרחיים התייצבו לדיון כשהם לבושים בבגדי חתן-כלה ואף ח"כ אורית זוארץ (קדימה) עלתה לדוכן הנואמים כשהיא עטויה בהינומה.

ח"כ הורוביץ אמר היום כי, "רוב עצום בישראל תומך כבר שנים במתן חופש בחירה בנישואין. למרות זאת, שוב הצליחו הסיעות החרדיות לגרום לקואליציה לדחות את הצעת החוק. חמורה לא פחות היא היעדרותם של רוב חברי סיעת קדימה מההצבעה. בניגוד מפורש להכרזות של ראשי המפלגה על מחוייבותם לציבור החופשי בישראל. הכנסת שוב נכנעה לכפייה דתית ולפחדנות פוליטית ומונעת זכות אזרח בסיסית ממאות אלפי ישראלים. אני אמשיך להיאבק עד שכל אזרח בישראל יוכל לבחור בחופשיות את הדרך בה הוא מעוניין להינשא".

הורוביץ. חמורה היעדרותם של קדימה מההצבעה. תצלום: מוטי קמחי

לפני ההצבעה ערך ח"כ הורוביץ כנס בשיתוף תנועת "ישראל חופשית" והמרכז לפלורליזם. בכנס נחשפו נתונים לפיהם 75% מהציבור תומך בחופש בחירה בנישואין, וכי יותר מעשרה אחוזים מהישראלים שהתחתנו בעשור האחרון - עשו זאת בחו"ל.

היום פורסם ב"הארץ" כי נייר מחקר של שני מרצים מאוניברסיטת בן גוריון מעלה כי שני שליש מהציבור תומכים במתן אפשרות לנישואים אזרחיים, אך רק שליש יתחתנו כך. נתון נוסף שמעלה המחקר הוא כי 40% מהציבור תומך במתן אפשרות לנישואים חד-מיניים, לעומת קרוב ל-50% המתנגדים לכך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ