עמותה חדשה מתכננת להביא חצי מיליון ישראלים ליהודה ושומרון

עמותת "משקפת" תשקיע שני מיליון דולר כדי להביא חילונים לסיורי עומק בשטחים; מנכ"ל העמותה: אנחנו מביאים אנשים שיראו בעיניים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

עמותת "משקפת" תשקיע שני מיליון דולר בהבאת חצי מיליון ישראלים לסיורים מסובסדים ביהודה ושומרון.

הסיורים יערכו בשיתוף בתי ספר שדה, כאשר המשתתפים ישלמו 45 שקל, ושאר הסכום יסובסד מכספי תרומות. במסגרת הסיורים יערכו ביקורים במצפי נוף, אתרי מורשת והיסטוריה יהודית, חוות חקלאיות וכדומה. קהל היעד הוא ציבור חילוני שלא מרבה להגיע לשטחים.

העמותה, שמשרדיה במודיעין, הוקמה על ידי בני כהן, שהיה מנכ"ל המעוצה האזורית מטה בנימין וראש המטה של השר סילבן שלום, ויוסי דגן יועץ ראש המועצה האזורית שומרון.

המנכ"ל כהן ציין כי: "אנחנו אומרים: 'בואו נכיר, ללא קשר לדעה פוליטית כזו או אחרת, ובוודאי לפני שאתה נסגר על עמדה - בוא לראות בעיניים. כי ארץ ישראל מחכה שנכיר'".

דגן, המשמש יו"ר משותף של הפרויקט, הוסיף כי "האוייב הגדול של התיישבות, ובכלל זה של החברה הישראלית, הוא הבורות. אין אדם שמגיע ליהודה ושומרון ורואה את ההתיישבות הפורחת ונשאר אדיש. 'משקפת' ? כשמו, הוא פרוייקט הכרות לאומי שישנה את המפה התודעתית במדינה ויחשוף את האזרחים למציאות האמיתית והחיובית ולהתיישבות הציונית הפורחת ביהודה ושומרון.

לאחרונה מתחזקת ביהודה ושומרון תופעת הסיורים. בשנים האחרונות ערכה המועצה האזורית שומרון 300 סיורים למעצבי דעת קהל ועיתונאים, וכעת המטרה היא להביא יותר ויותר מבקרים לסיורי עומק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ