חבר הכנסת אופיר פינס ממפלגת העבודה התפטר מהכנסת: "מעדיף לשמור על הערכים"

חבר הכנסת הוותיק ואחד ממורדי העבודה הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים במסיבת עיתונאים בכנסת. "הנסיבות הפוליטיות בלתי אפשריות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ח"כ אופיר פינס, מוותיקי חברי הכנסת ואחד מהמורדים במפלגת העבודה, כינס היום (חמישי) מסיבת עיתונאים ובה הודיע על התפטרותו מהכנסת ופרישתו מהחיים הפוליטיים. "בבחירה של בין היצמדות לכיסא לבין שמירה על ערכיי אני שומר על שמירה על הערכים".

פינס הסביר במסיבת העיתונאים שכינס בכנסת כי "הנסיבות הפוליטיות הבלתי אפשריות הביאו אותי למסקנה שאינני יכול להשפיע, ובמקום שבו אינני יכול להשפיע אינני יכול להישאר". לדבריו, "מאז ניצחונו של יצחק רבין, מפלגת העבודה איבדה את ערכיה. מ-44 מנדטים, להם זכינו ב-92 שבזכותם זכינו להוביל את המדינה לשינוי סדרי עדיפויות, נותרו 13 מנדטים בלבד בכנסת הנוכחית".

בהמשך דבריו יצא פינס בביקורת חריפה כלפי יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק. "לכל איש ציבור צריכים להיות קווים אדומים", רמז פינס על ברק והוסיף כי "אסור שההישרדות הפוליטית תהיה מעל הכל. זו מעילה באמון הציבור". פינס פנה ל"מנהיגי המפלגה" ושאל: "מה שיניתם פרט ללגיטימציה שנתתם לליברמן ולנתניהו?".

כמו כן התייחס הח"כ הפורש לכך שהגדירו אותו ואת חלק מחבריו לסיעה כ"מורדים", ואמר כי "מעולם לא מרדתי ומעולם לא מכרתי את דרכי למען השררה. ההפך הוא הנכון - המפלגה בגדה בדרכה ובערכיה". כשנשאל באופן ממוקד על היו"ר ברק, ענה כי "כיו"ר המפלגה הוא הוביל אותה למקום גרוע מאוד, שספק אם המפלגה תוכל לחזור ממנו".

מוקדם יותר היום קיים פינס שיחה בארבע עיניים עם יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, והודיע לו על החלטתו. עם זאת, כשנשאל במהלך מסיבת העיתונאים האם יש סיכוי שיחזור לחיים הפוליטיים בעתיד, לא פסל את האפשרות.

פרישתו של פינס מהווה מכה לקבוצת מורדי העבודה, חברי הכנסת איתן כבל, עמיר פרץ, יולי תמיר וכן לח"כ שלי יחימוביץ' המוגדרת כ"יושבת על הגדר", מכיוון שהדבר יקשה עליהם לגבש רוב לפרישה מסיעת העבודה.

מאז הבחירות האחרונות התלבט פינס באשר לעתידו הפוליטי והתחבט האם לפרוש מתפקידו. הוא הביע אכזבה גדולה מברק גם לאחר שתמך בו בסיבוב השני בפריימריז לראשות מפלגת העבודה מול עמי אילון. היו"ר ברק הבטיח אז לפינס כי הוא לא ייכנס לממשלתו של אהוד אולמרט, מה שבסופו של דבר קרה.

גם לאחר הבחירות האחרונות הוביל פינס את ההתנגדות בקרב חברי סיעת העבודה נגד הכניסה לממשלתו של בנימין נתניהו, מה ששוב לא סייע לו לאחר שהיו"ר ברק הודיע על כניסה לממשלה.

פינס, בן 49, כיהן בעבר כשר הפנים ובכנסת הקודמת שימש כיו"ר ועדת הפנים והסביבה. את מקומו בסיעת העבודה צפויה למלא ד"ר עינת וילף.

המערכת הפוליטית מגיבה בצער על פרישתו של פינס

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ